Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

POWOŁANIE DO ŚWIĘTOŚCI JEST POWSZECHNE

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» 10.06.20011. Zanim zakończymy tę uroczystą liturgię, skierujmy wzrok ku Maryi Pannie, Królowej Wszystkich Świętych. Jej życie, zarazem pokorne i wzniosłe, jest arcydziełem Trójcy Przenajświętszej i każdemu ochrzczonemu wskazuje «wysoką miarę» chrześcijańskiego życia, ku któremu należy dążyć gorliwie i z ufnością.

po francusku:

2. Pozdrawiam Wielce Błogosławionego kard. Sfeira, Patriarchę maronickiego, biskupów, kapłanów, zakonników i zakonnice, a także przedstawicieli władz i wszystkich wiernych libańskich, uczestniczących w kanonizacji s. Rafki. Serdeczne słowa powitania kieruję do członków libańskiego zakonu maronickiego, którzy są dziś świadkami wyniesienia do chwały ołtarzy jednej ze swoich sióstr. Jest to dla nich szczególnym wezwaniem, aby na nowo weszli na drogę świętości, nadając swemu życiu kształt coraz bardziej ewangeliczny. Niech wszyscy pamiętają, że codzienne świadectwo, oparte na głębokiej zażyłości z Chrystusem, jest niezastąpionym środkiem ewangelizacji.

po angielsku:

Serdecznie witam pielgrzymów mówiących po angielsku i zachęcam ich, aby ufnie i wielkodusznie szli za przykładem nowych świętych. Dziękuję wam za obecność i modlitwę.

po hiszpańsku:

Gorąco pozdrawiam wszystkich wiernych mówiących po hiszpańsku, którzy uczestniczyli w tej liturgii ku czci nowych świętych. Ich przykład i wstawiennictwo niech będą dla wszystkich skuteczną pomocą w dążeniu do świętości.

Witam kardynałów Dionigiego Tettamanziego, Salvatore De Giorgi i Giovanniego Canestri wraz z biskupami, kapłanami, zakonnikami, zakonnicami i licznymi wiernymi włoskimi, którzy przybyli, aby oddać cześć nowym świętym. Myślę z wdzięcznością także o przedstawicielach władz, którzy zechcieli wziąć udział w tej liturgii. Powołanie do świętości jest powszechne, bo święty jest nasz Ojciec w niebie. Dzisiejsza uroczysta kanonizacja niech doda każdemu sił, aby mógł iść tą niełatwą, ale porywającą drogą.

3. Specjalne pozdrowienia kieruję do młodych ludzi pracy, którzy w tych dniach uczestniczą w Bari w wielkim święcie pod hasłem «młodzi i praca». Moi drodzy, życzę wam, byście włączyli się aktywnie w świat pracy, z ufnością stawiając czoło wszelkim trudnościom. Nie akceptujcie nigdy mechanizmów ekonomicznych, które dyskryminują lub wyzyskują słabszych, ale zabiegajcie o to, aby praca odpowiadała zawsze godności człowieka, rodziny i społeczeństwa.

Maryja, którą przyzywamy w modlitwie «Anioł Pański», niech nas wszystkich zachowa w swej macierzyńskiej opiece.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: świętość ekonomia kanonizacja święty dyskryminacja Teresa Eustochio Verzeri Bernard z Corleone Rafka Alojzy Scrosoppi Augustyn Roscelli
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W