Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

BĄDŹCIE WIERNI CHRYSTUSOWI

8 IV 2001 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»Zgodnie ze zwyczajem, który stał się już dobrą tradycją, za chwilę młodzi Włosi przekażą Krzyż Dnia Młodzieży swoim kanadyjskim rówieśnikom, mającym gościć w swoim kraju, latem przyszłego roku, XVII Światowy Dzień Młodzieży. Jego temat brzmieć będzie: «Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata» (Mt 5, 13-14). Krzyż na nowo podejmuje swoje pielgrzymowanie po drogach świata razem z młodymi pokoleniami, które wkraczają w nowe tysiąclecie niosąc znak Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, zwycięzcy zła i śmierci, i idąc za nim.

(po angielsku)

Pozdrawiam obecnych tu młodych Kanadyjczyków, przybyłych pod przewodnictwem arcybiskupa Toronto kard. Ambrozica, i powierzam im Krzyż. Zachęcam was, byście dobrze się przygotowali do następnego ważnego spotkania, którego temat brzmi: «Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata» (Mt 5, 13-14). Droga młodzieży, przygotowując się na przyjęcie w swoim pięknym kraju młodych ludzi z całego świata, odnówcie własną wierność Chrystusowi Panu. «Wierność Chrystusowi» — takie wezwanie kieruję do wszystkich pielgrzymów mówiących po angielsku. Do zobaczenia w Toronto!

(po francusku)

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów francuskojęzycznych, którzy uczestniczyli w liturgii Niedzieli Palmowej, zwłaszcza młodych z Kanady. Droga młodzieży, niech przygotowania do XVII Światowego Dnia Młodzieży pomogą wam pogłębić waszą wiarę i życie z Chrystusem, odnowić świadectwo miłosierdzia oraz otworzyć się z radością na rzeczywistość świata! Towarzyszy wam moja modlitwa i serdeczne Apostolskie Błogosławieństwo.

(po niemiecku)

Serdeczne pozdrowienie kieruję do pielgrzymów języka niemieckiego, zwłaszcza do młodych chrześcijan. Drodzy młodzi przyjaciele! Dziś rano śpiewaliście Chrystusowi «Hosanna!» Uczyńcie Jezusa Chrystusa waszym przewodnikiem i pozwólcie, aby to On prowadził was na Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się latem przyszłego roku w Toronto. Gdy kierujecie się ku Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu, stawiacie swoje życie pod dobrą gwiazdą.

(po hiszpańsku)

«Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata». Tymi słowami, które stanowią temat najbliższego Światowego Dnia Młodzieży w Toronto, zwracam się do młodych mówiących po hiszpańsku. Zanieście to radosne, a zarazem wymagające orędzie wszystkim swoim rówieśnikom. Możecie być pewni, że będę was wspierał modlitwą i duchową bliskością w tej wielkiej przygodzie nowej ewangelizacji.

(po portugalsku)

Drodzy młodzi przyjaciele z krajów języka portugalskiego, którzy jesteście świadkami przekazania krzyża Dnia Młodzieży waszym rówieśnikom z Kanady, pozdrawiam serdecznie was, wasze rodziny i wspólnoty kościelne, życząc wszystkim, aby umieli okazywać wielką solidarność serca i życia, łącząc się z krzyżem tak wielu ukrzyżowanych.

(po polsku)

Niech krzyż, który dziś przekazujemy do Toronto, będzie i dla was światłem na drodze waszego życia. Wspominam przy tej sposobności Światowy Dzień Młodzieży w Częstochowie na Jasnej Górze, który miał charakter przełomowy. Proszę, żebyście żyli zawsze tym wielkim wydarzeniem sprzed lat i równocześnie podążali w przyszłość, tak jak Światowe Dni Młodzieży przesuwają się z miejsca na miejsce, z kraju do kraju, z kontynentu na kontynent, z drugiego w trzecie tysiąclecie. Szczęść Boże!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież miłosierdzie świadectwo Światowy Dzień Młodzieży sól ziemi Toronto Kanada światło świata
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W