Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


PIUS XI

Przemówienie i błogosławieństwo Ojca św.,
nadane przez radio na zakończenie Jubileuszu Odkupienia - Lourdes, 28 kwietnia 1935 r.Najukochańsi Bracia i Synowie, módlmy się do wspólnej Matki naszej:

Niepokalana Królowo Pokoju, ulituj się nad nami.

Niepokalana Królowo Pokoju, módl się za nami.

Niepokalana Królowo Pokoju, przyczyń się za nami.

O Matko litości i miłosierdzia, któraś towarzyszyła Synowi swemu najsłodszemu, gdy na ołtarzu Krzyża dokonywał Odkupienia rodzaju ludzkiego, i jako Współzbawicielka brałaś udział w Jego cierpieniach - tu zaś ze swej świętej groty raczysz błogosławić tylu z całego świata Biskupom i Kapłanom, podczas tego świętego Triduum Ofiarę Krzyża odnawiającym - na wdzięczną pamiątkę Twoich łaskawych i dobroczynnych objawień tudzież na podziękowanie Bogu za zbawienne dokonanie Świętego Roku Odkupienia, - zachowaj w nas, błagamy, i z każdym dniem pomnażaj nieocenione owoce Odkupienia i swego współcierpienia, a jako Matka wszystkich, spraw to, byśmy w czystości obyczajów i poszanowaniu życia, w jedności myśli i zgodzie serdecznej, pomyślności porozumienia narodów, w końcu darów pokoju bezpiecznie zażywali. Amen.

Przez modlitwy i zasługi Najświętszej Maryi zawsze Panny - świętego Michała Archanioła - świętego Jana Chrzciciela - śś. Apostołów Piotra i Pawła i wszystkich Świętych - Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego Ojca i Syna i Ducha Świętego niech zstąpi na was - na całą Francję tudzież na Miasto i na cały świat i pozostanie na zawsze.


Źródło: "Osservatore Romano" z 29-30 kwietnia 1935 r., Wiadomości Archidiecezjalne Warszawskie, Nr 6-7, czerwiec - lipiec 1935, s. 245.opr. kkk/kkk/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój modlitwa jubileusz błogosławieństwo Lourdes
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W