Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Inauguracja działalności Klubu WWF "Biznes dla Przyrody"

WWF Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody zainaugurował ostatnio w Warszawie działalność klubu "Biznes dla Przyrody" - Corporate Club. Klub ma zrzeszać firmy, pragnące włączyć się w ochronę środowiska w Polsce, poprzez wspieranie działań WWF - jednej z największych na świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Uroczysta inauguracja klubu "Biznes dla Przyrody" miała miejsce w warszawskiej galerii "Red Onion" w dniu 25 stycznia tego roku. Gościem honorowym ceremonii otwarcia była Kayah, która zgodziła się zostać pierwszym ambasadorem WWF w Polsce. Obecni także byli przedstawiciele 13 firm, które zostały założycielami Klubu. Poprzez swoje członkostwo w Klubie, firmy te wspierają finansowo WWF, pomagając w ten sposób chronić bogactwo przyrodnicze naszego kraju.

"To pierwsza inicjatywa tego typu w Polsce" - powiedział Ireneusz Chojnacki, Dyrektor Programu WWF dla Polski. - "Wprawdzie formuła ta sprawdziła się już w kilku krajach, jednak w Europie Środkowej jest czymś nowym. Obawialiśmy się na początku, czy będziemy w stanie zainteresować firmy, działające na polskim rynku, udziałem w tym przedsięwzięciu. Okazało się, że znalazły się korporacje gotowe poświęcić część swoich funduszy na ratowanie polskiej przyrody. Pozytywna reakcja wielkich korporacji, które zdecydowały się na założenie klubu, świadczy o rosnącej świadomości i odpowiedzialności ludzi biznesu za stan środowiska, w którym żyjemy".

Członkostwo w klubie "Biznes dla Przyrody" przyniesie korzyści zarówno zaangażowanym firmom, jak i ochronie przyrody. Oczywiście, głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz ochrony cennej polskiej przyrody. Firmy będą mogły aktywnie włączyć się w realizację i promocję konkretnych działań. Dzięki tej współpracy firmy zapewnią również swoim pracownikom uzyskanie większej wiedzy o współczesnych zagrożeniach dla przyrody oraz sposobie, w jaki mogą się oni włączyć w ich redukowanie. Członkowie klubu poprzez swoją pro-ekologiczną postawę będą dawać przykład dla innych firm oraz czynnie brać udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej.

Firmami założycielskimi klubu zostały: AIB Poland Sp. z o.o., Canon Polska Sp. z o.o., D'Arcy Masius Beneton & Bowles Sp. z o.o., Kinnarps Design Centre Sp. z o.o., Microsoft Sp. z o.o., Polskie Linie Lotnicze LOT S.A., SCA Hygiene Products Sp. z o.o., Skandia Życie S.A., Tetra Pak Sp. z o.o., Toyota Motor Poland Co. Ltd., Unilever Polska S.A., Warsaw Marriott Hotel oraz Warta S.A.

WWF, jedna z największych organizacji na świecie zajmujących się ochroną przyrody, stawia sobie za cel pomoc w budowaniu takiej przyszłości, w której człowiek będzie żył w harmonii z przyrodą. WWF działa w Polsce od 10 lat i obecnie realizuje szereg projektów, wśród nich: "Białowieski Park Narodowy", "Biebrzański Park Narodowy", Przygotowanie krajowych standardów dla FSC w Polsce", "Rzeki Polski - Wisła", "Ochrona i renaturyzacja Odry i jej terenów zalewowych", "Ochrona krajobrazów rolniczych - promowanie zrównoważonego rozwoju". Obok wysiłków w realizacji praktycznej ochrony przyrody, buduje partnerstwo z wieloma grupami interesu, m.in. z tymi, którzy podejmują decyzje gospodarcze.

WWF zaprasza wszystkie firmy, zainteresowane wspieraniem szczytnego celu ochrony polskiej przyrody, do dołączenia do grona założycieli Klubu "Biznes dla Przyrody".

WWF - Światowy Fundusz Na Rzecz Przyrody
Ul. Kaliska 1 m.9
02-316 Warszawa
Tel: 659-55-40, 659-22-70
Fax: 824-00-53
e-mail: Mkaczynska@wwf.pl
www.wwf.pl


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: biznes ekologia przyroda wwf

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W