Nie pal!

Informacja o serwisie www.niepal.pl

Nie pal!

Joanna Rogowska

Nie pal!

Polski serwis www.NiePal.pl - który poświecony jest nałogowi palenia papierosów wystartował z Ogólnopolską Internetowa Akcja Rzucania Palenia.

Celem jaki postawili przed sobą jest zachęcenie jeszcze większej ilości palaczy do rzucenia nałogu. Rzucenie palenia nie jest proste, ale warto zerwać z nałogiem, głównie ze względu na swoje zdrowie. W ramach akcji na trudne pytania internautów odpowiadać będą psychologowie i dietetycy.

Co więcej chcą służyć im pomocną dłonią w osiągnięciu postawionego przed sobą zadania bo palenie jest uleczalne. Jak możesz im pomoc? Regulamin akcji dostępny na stronie.

Serwisy "niepal.pl" jest niekomercyjny i nie przynoszący żadnych korzyści finansowych. Serwis ma jedynie charakter informacyjno - wsparciowy jak i ze strony redakcji oraz samych czytelników serwisu. W akcji nie biorą udziału niestety żadne firmy farmaceutyczne pomagające rzucać palenie.

Współdziałanie wielu różnych instytucji i organizacji pozwala na zwiększenie zakresu i zasięgu działań profilaktycznych oraz zbudowanie efektywnie działającej koalicji na rzecz poprawy zdrowia społeczeństwa. Akcja może mieć znaczący wpływ na postawy zdrowotne, a w konsekwencji na stan zdrowia obywateli.

Większość ludzi decydujących się rzucić palenie nie prosi o pomoc, chociaż bez takiej pomocy nie może sobie poradzić. Mechanizmy farmakologiczne i behawioralne uzależnienia od tytoniu są podobne do mechanizmów występujących u osób uzależnionych od narkotyków, np. heroiny lub kokainy. Eksperci szacują, że co roku ofiarą nałogu pada 5 mln palaczy. Palenie zbiera bardziej śmiertelne żniwo niż alkohol, narkotyki, samobójstwa, morderstwa i AIDS razem wzięte. Palacze nie zdają sobie sprawy z faktu, że zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą. W wydanej przez Światową Organizację Zdrowia dziesiątej rewizji Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych pod numerem F17 zapisano zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane paleniem tytoniu.

Z ostatnich badań wykonanych na zlecenie warszawskiego Instytutu Onkologii wynika, że wśród dorosłych jest ok. 10 mln codziennych palaczy tytoniu, 4,7 mln "ex-palaczy" i 15,1 mln nigdy niepalących. Polacy ciągle palą dużo papierosów (mężczyźni średnio 21 papierosów dziennie, kobiety - 15). Palą też przez wiele lat (mężczyźni średnio 24 lata, kobiety 21 lat).

Rzuć palenie razem z nami: WWW.niepal.pl


opr. mg/mg



« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama