Mówić "dziękuję". I tyle.

Historia Giulii Gabrieli, czternastolatki chorej na raka, która zmarła 19 sierpnia 2011 roku - fragmenty książki zatytułowanej "Hak pośrodku nieba"

Mówić "dziękuję". I tyle.

Giulia Gabrieli

Hak pośrodku nieba.
O Juli, która znalazła drogę do nieba

Un gancio in mezzo al cielo
przekład: Katarzyna Kubis
Historia Giulii Gabrieli, czternastolatki chorej na raka. Musicie od razu wiedzieć, że Giulia wygrała walkę z chorobą. To prawda, że nie wyzdrowiała: umarła wieczorem 19 sierpnia 2011 roku w swoim domu w Bergamo, w chwili, gdy na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie kończyła się droga krzyżowa z udziałem młodzieży. A jednak wygrała. Uczyniła dwa lata swojej choroby hymnem na cześć życia, duchowym crescendo, które doprowadziło ją do spokojnego dialogowania z własną śmiercią. Giulia była normalną dziewczynką. Podkreślała często swoją normalność: była ładna, bardzo pogodna, naiwnie teatralna, lubiła podróżować, ładnie się ubierać i uwielbiała chodzić na zakupy. W tajemniczy sposób choroba tej eksplozji subtelnej witalności nie zniszczyła, ale ją wzmocniła.MÓWIĆ „DZIĘKUJĘ”. I TYLE

Prosić jest rzeczą słuszną w modlitwie. Mówi to także Pan: „Proście, a będzie wam dane”. Zatem słusznie jest się modlić w naszych potrzebach, przepraszać, prosić o wybaczenie naszych grzechów. Potem trzeba, abyśmy z naszej strony umieli wybaczać. I dotąd się zgadzamy. Ja jednak czuję bardzo silne pragnienie mówienia: „Dziękuję”. I tyle.

Odkryłam, że wśród koronek do odmawiania na różańcu brakuje właśnie takiej modlitwy, czystego, wyłącznego dziękczynienia. Ja chcę taką modlitwę napisać. Jest ona dla mnie ważna w tym momencie, ponieważ czuję taką potrzebę. Z pewnością będę ją również odmawiać, kiedy wyzdrowieję. Jednak można ją stosować w wielu innych sytuacjach. Jeśli, na przykład, spędzisz piękny dzień, to jest to bardziej niż wystarczający powód, aby wieczorem powiedzieć: „Dziękuję!”. I odmówić koronkę. Tak, tak. Muszę tę modlitwę napisać, jestem coraz bardziej o tym przekonana.


dalej >>


opr. ab/ab

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama