Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Polonijny Przegląd Twórczości Audiowizualnej Niepokalanów 2004Uwaga: zmiana terminu nadsyłania prac. Prace można nadsyłać do 10 kwietnia 2004!

W sobotę dnia 29 maja 2004 roku w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w ramach XIX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2004 odbędzie się Polonijny Przegląd Twórczości Audiowizualnej Niepokalanów 2004. Bezpośredni Patronat nad Polonijnym Przeglądem objął prof. Andrzej Stelmachowski — prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

W ramach Przeglądu oceniane będą zarówno profesjonalne, jak i amatorskie filmy fabularne, dokumentalne i edukacyjne, programy radiowe i telewizyjne oraz programy multimedialne i strony internetowe.

Twórcy polscy z zagranicy uczestniczyć mogą również w

- Konkursie na Fotografie Cyfrowe (do 2 MB) opatrzone podpisem, wierszem czy reflekcją na temat „Boży Świat wokół nas”

- Konkursie na Rodzinne Strony Internetowe, tworzone wspólnym wysiłkiem wszystkich członków rodziny i prezentujące ich dzieje, tradycje rodzinne, plany na przyszłość.

Szczegóły i formularze zgłoszeń w internecie www.warszawa.org.pl/niepokalanow lub www.waw.org.pl/sat

Prace przesłane do dnia 10 lutego 2004 roku będą mogły brać udział zarówno w Polonijnym Przeglądzie Twórczości Polonijnej, jak i w regulaminowych przeglądach ogólnych XIX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2004, organizowanego pod osobistym patronatem Prymasa Polski i Komitetu Honorowego, złożonego z wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki i przedsiębiorczości z kraju i z zagranicy. Prace przesłane w terminie późniejszym, nie później niż do 10 kwietnia 2004 roku będą mogły brać udział tylko w Polonijnym Przeglądzie Twórczości Polonijnej


Prace należy nadsyłać na adres:

Biuro Festiwalu Niepokalanów 2004; ul. Barska 2; 02-315 Warszawa, POLSKA

tel/fax: (+48 22) 823 44 89 ; e-mail: sat@waw.org.pl lub festiwal@isf.pl
internet: www.warszawa.org.pl/niepokalanow

Przypominamy, że 25 maja 2003 odbył się przegląd twórczości o tematyce polonijnej nadesłanej na Festiwal Niepokalanów 2003. Przegląd ten organizowane podczas festiwali po raz pierwszy poświęcony był szczególnie twórczości filmowej Polaków zamieszkałych zarówno poza granicami kraju (filmy z Australii i Kanady), jak i twórczości reżyserów mieszkających w Polsce (filmy poświęcone życiu Rodaków we Francji. Białorusi, USA i Kanadzie). Przegląd zorganizowano w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - zbioru obrazów podarowanych Polakom przez żyjących wiele lat poza Ojczyzną Janinę Porczyńską i śp. Zbigniewa Carroll Porczyńskiego. Honorowym gościem przeglądu był prof. Andrzej Stelmachowski z Małżonką, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, wieloletni członek Komitetu Honorowego Festiwalu. Prezes Wspólnoty Polskiej potwierdził wsparcie organizacyjne przeglądów organizowanych w latach następnych Ze szczególnym wzruszeniem przyjęty został film "Pasterz" Stanisława Królaka i Pawła Woldana o dramatycznych losach Kardynała Kazimierza Świątka, który równocześnie zdobył Grand Prix Festiwalu. Prezentowano także filmy Henryka Bartula z Kanady, w tym nagrodzony film "Dzieci Generała Andersa" oraz szereg filmów prezentujących życie Polonii w wielu krajach świata.

Z interesującej dyskusji po kilkugodzinnej projekcji filmów jednoznacznie wynikała potrzeba organizacji w ramach kolejnych festiwali takich przeglądów, również poświęconych polonijnym programom radiowym i stronom internetowym.


Zygmunt Gutowski

prezes Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego

gutowski@waw.org.pl ; mob. tel. (+48) 602 126 206


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: film festiwal wideo audio konkurs Niepokalanów 2004 przegląd fotografia cyfrowa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W