Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Song of Songs 2007

Informacje o Festiwalu

 

Song of Songs Festival to Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbył się w Toruniu już dziewięciokrotnie, jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacją czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy. Festiwal, który co roku gromadzi kilkanaście tysięcy ludzi z całej Polski, to także wiele imprez towarzyszących o charakterze międzynarodowym.

Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w jednoczącej się Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie, znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych..


 

Z okazji jubileuszowego X Festiwalu Song of Songs, organizatorzy toruńskiej imprezy wraz z Magazynem Muzycznym RUaH.pl przygotowali specjalne wydanie listy przebojów.

 

Spośród dwudziestu utworów zespołów, które w ciągu dziesięciu lat wystąpiły na scenie Song of Songs, czytelnicy RUaH.pl oraz widzowie festiwalu wybiorą jeden — Największy Przebój Song of Songs. Zespół, który zwycięży zostanie uhonorowany pamiątkowym dyplomem podczas tegorocznej edycji Song of Songs, czyli już 29 czerwca br.

 

Zapraszamy do głosowania! Na uczestników zabawy czekają gadżety festiwalowe oraz książki i płyty ufundowane przez wydawnictwo paganini. Głosowanie potrwa do 24 czerwca br.


Program Festiwalu (2007)

MAŁA SCENA

PIĄTEK, 29 CZERWCA

16:00:00

 • AMARYLLIS
 • ARCI
 • EKS
 • GREEN
 • LEITMOTIV JESUS


 

DUŻA SCENA

PIĄTEK, 29 CZERWCA

19:00:00

 • POROZUMIENIE
 • VOANERGES (UKRAINA)
 • TOMEK KAMIŃSKI
 • ANASTASIS
 • ARMIA
 • 2 TM 2,3
 

SOBOTA, 30 CZERWCA

17:00:00

 • FULL POWER SPIRIT, GOŚCINNIE: VIENIO, PELE
 • PNEUMA
 • MALEO REGGAE ROCKERS
 • TOMASZ BUDZYŃSKI I TANIEC SZKIELETÓW
 • RESCATE (ARGENTYNA)

21:00:00

 • NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE

21:30:00

 • KONCERT DLA TELEWIZYJNEJ DWÓJKI, WYSTĄPIĄ:
 • VOANERGES, TOMEK KAMIŃSKI, TOMASZ BUDZYŃSKI,
 • 2 TM 2,3, FULL POWER SPIRIT, RESCATE,
 • MIETEK SZCZEŚNIAK, TGD
 

MSZA ŚWIĘTA W KATEDRZE ŚŚ. JANÓW

SOBOTA, 30 CZERWCA, GODZ. 13.00

* WIELKIE JURY DLA MAŁEJ SCENY

Występy debiutantów na Małej Scenie będzie oceniać jury w składzie: Iwona Górzyńska (współorganizator Song of Songs Festiwal); Jan Biesek (animator kultury); Marcin Jakimowicz (dziennikarz); Łukasz Jaszczuk (lider zespołu „Porozumienie”); Tomek Kamiński (muzyk); Grzegorz Sadurski (reżyser telewizyjny).

* BIURO FESTIWALOWE

Biuro Festiwalu Song of Songs, gdzie — m.in. — można będzie odbierać akredytacje, znajduje się w Domu Muz przy ulicy Podmurnej 1/3 w Toruniu. Biuro będzie czynne w piątek i sobotę od godziny 9.00.

* KONFERENCJA PRASOWA

Konferencja prasowa z udziałem gwiazd Song of Song Festival 2007 odbędzie się w piątek 29 czerwca, o godzinie 12.00, w ogródku przy Dworze Mieszczańskim przy ulicy Podmurnej 4/6 w Toruniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich akredytowanych dziennikarzy.

* TRANSMISJA INTERNETOWA

Dzięki CIVITAS TV — internetowej telewizji należącej do toruńskiego oddziału Civitas Christiana — będzie można oglądać na żywo bezpośrednią transmisję z Festiwalu (www.civitas.pl).

* KONCERT NA ŻYWO W "TRÓJCE"

Bydgoski oddział Telewizji Polskiej będzie transmitował na żywo fragment koncertu argentyńskiego zespołu Rescate (zagranicznego gościa Festiwalu), który rozpocznie się piątkowe występy na Dużej Scenie. Koncert zaplanowano na godzinę 19.00.

* KONCERT W „DWÓJCE”

Telewizja Polska Program 2 zarejestruje występy artystów w ramach tzw. sobotniego koncertu telewizyjnego. Koncert poprowadzą Katarzyna Obara, Tomasz Budzyński i Robert Friedrich. Relację z koncertu będzie można oglądać w programie drugim Telewizji Polskiej, 7 czerwca 2007, o godzinie 15.00.

* POCZTA FESTIWALOWA

Poczta Polska wystawi na terenie Festiwalu specjalne stoisko, na którym będzie można kupić okolicznościowe kartki pocztowe z dziesiątej edycji Song of Songs. Pocztowcy przygotowali również specjalne stemple z datą Festiwalu, które będzie można przystawić na kartkach. To już druga kartka rocznicowa w dziesięcioletniej historii Festiwalu.

* GAZETKA FESTIWALOWA

We współpracy z Magazynem Muzycznym Ruah.pl została przygotowana specjalna Gazetka Festiwalowa, którą będzie można nabyć już w pierwszym dniu koncertu. Gazetka zawiera dużo ciekawych informacji na temat Festiwalu, jego historii, świadectwa ludzi związanych z Song of Songs, fantastyczne zdjęcia oraz praktyczne informacje przydatne każdemu, kto przyjeżdża na Festiwal spoza Torunia.

* MAIL-ING

Dzięki współpracy z włoskim portalem www.informusic.it udało nam się dotrzeć z informacją o Festiwalu do blisko 15.000 fanów muzyki chrześcijańskiej na całym świecie.

* POROZUMIENIE NA SCENIE

Pierwszy raz na Dużej Scenie Song of Songs wystąpi w tym roku zespół Porozumienie, który jest laureatem ubiegłorocznego konkursu Małej Sceny.

* MSZA Św.

W sobotę, o godzinie 13.00, w katedrze śś. Janów odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji uczestników, artystów i organizatorów Song of Songs Festival 2007. Mszy przewodniczy ks. bp Józef Szamocki, sufragan toruński.

* SONG OF SONGS CHOIR

Song of Songs Choir to wyjątkowy chór złożony z uczestników tegorocznego Festiwalu. Chór uświetni liturgię Mszy św. w sobotę o godzinie 13.00

* NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE

Tradycją Festiwalu jest, iż w sobotni wieczór, na dużej scenie odprawiane jest specjalne ekumeniczne nabożeństwo. W tym roku będzie je prowadził, m.in., misjonarz pracujący w Papui i Nowej Gwinei, ks. Marek Król. Motywem przewodnim nabożeństwa są słowa „Bóg przemawia w ciszy.” W trakcie tzw. „modlitwy powszechnej” zostaną odczytane wezwania w czterech językach: polskim, ukraińskim, hiszpańskim i angielskim.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: muzyka Armia Toruń zespół Tomasz Budzyński muzyka religijna pneuma Maleo Full Power Spirit Tomek Kamiński Mietek Szcześniak Festiwal Song of Songs Anastasis
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W