Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Ks. prałat Teodor Suchoń, ks. Piotr Uroda

„Z Magdą Anioł i Claret Gospel DLA UKOCHANEGO”.We wtorek 16 czerwca 2009 roku Parafia św. Teresy od Dz. Jezus wraz z innymi parafiami rybnickimi i przy współudziale Miasta Rybnika organizuje na Rynku Miasta Rybnika Koncert Ewangelizacyjny pt. „Z Magdą Anioł i Claret Gospel DLA UKOCHANEGO”.

Po raz pierwszy „Marsz dla Jezusa” odbył się w Jubileuszowym 2000 roku. Było to niesamowite religijne wydarzenie dla całego Miasta. Zostało nawet wpisane w ogólnodiecezjalne obchody „Dni Młodych Chrześcijan”.

Po raz pierwszy z czterech stron Rybnika, wyruszyli ludzie młodzi, by wędrować, podążać za Jezusem uczestnicząc w pierwszym „Marszu”. Po dojściu do bazyliki św. Antoniego nastąpiło uroczyste przywitanie poszczególnych grup i rozpoczęcie Eucharystii. Po niej wszyscy udali się na Rynek.

Istotnym elementem „Marszu” była wspólna modlitwa młodzieży i zawierzenie życia Jezusowi oraz przyjęcie znaku zaślubin w postaci obrączki — dziesiątki różańca.

Na rynku po raz pierwszy był obecny krzyż poświęcony przez księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia w Niedzielę Palmową w katowickiej katedrze 16 IV 2000 roku. Stał się on nieodzownym elementem kolejnych marszowych spotkań.

Nikt nie przypuszczał, że „Marsz dla Jezusa” stanie się cyklicznym wydarzeniem Rybnika, oczekiwanym nie tylko przez młodzież, ale i dorosłych...

 

Tegoroczny program:

  1. 15.00 - Msza św. koncelebrowana w Bazylice św. Antoniego pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa D. Zimonia

  2. 16.00 - wspólny przemarsz z krzyżem na rynek, po drodze 2 krótkie postoje ewangelizacyjne (scenki przed Bazyliką i przy Empiku),

  3. 17.00 - na Rynku: ustawienie krzyża, zapalenie znicza, modlitwa „Troska o życie” - powitania

  4. 17.30 - Koncert ewangelizacyjny: Magda Anioł

  5. 18.30 - Ewangelizacja (Orędzie, świadectwa, piosenki)

  6. 19.30 - Koncert Ewangelizacyjny: Claret Gospel (Wybrzeże Kości Słoniowej) - modlitwa przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

  7. 20.50 - Apel Jasnogórski „z papieżem Janem Pawłem II”

  8. 21.00 - Przemarsz z krzyżem do Werbistów: modlitwa uwielbienia: Zespół STREFA

  9. 22.00 - Błogosławieństwo - Zakończenie Marszu.

Więcej szczegółów na http://www.rybnik.pl/marsz


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja Dobra Nowina Damian Zimoń Rybnik Magda Anioł koncert ewangelizacyjny Marsz dla Jezusa

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W