Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Radio Plus w JerozolimieW Wielkim Tygodniu 2004 Radio Plus nadaje bezpośrednie relacje z obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych w Ziemi Świętej.

Radio Plus uruchomiło specjalne studio radiowe w znajdującym się w samym centrum Starej Jerozolimy Domu Polskim sióstr Elżbietanek. Na naszej antenie można usłyszeć relacje ze wszystkich miejsc wymienianych w Ewangelii w opisie ostatnich dni Chrystusa przed śmiercią i pierwszych po Zmartwychwstaniu. Odwiedzamy Betanię, Emaus,Tabgha. W naszych informacjach raport z przygotowań Jerozolimy do uroczystości Wielkiejnocy, która w tym roku zbiega się ze świętami w kościołach wschodnich oraz żydowską Paschą.

Na antenie Radia Plus przekażemy opisy miejsc świętych, wyprawę śladami Męki Pańskiej. Będziemy w Wieczerniku, Getsemani, Pretorium, Via Dolorosa, Golgocie, Bazylice Grobu. Chcemy przedstawić skomplikowane losy ludzi zamieszkujących dziś to Święte Miasto trzech religii także przez pryzmat Drogi Krzyżowej. Opowiemy o katolikach w Izraelu, mieszkańcach Betlejem w Autonomii Palestyńskiej, którzy nie mogą przyjechać do Jerozolimy na Wielkanoc. W Radio Plus spotkamy się z pielgrzymami uczestniczącymi w Triduum Paschalnym, z Polakami mieszkającymi w Ziemi Świętej, m.in. z proboszczem parafii św. Piotra w Jaffie, świadkiem Holokaustu urodzonym w rodzinie żydowskiej.

Na naszych stronach internetowych (www.plusradio.pl) codziennie nowe zdjęcia i relacje ze wszystkich miejsc, które już odwiedziliśmy. Relacji Artura Moczarskiego można słuchać w serwisach Radia Plus oraz w programie porannym między 7 a 8.

 

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Wielkanoc Jerozolima Wielki Tydzień Radio Plus Boży Grób bezpośrednia relacja
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W