Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Br. Dariusz Drążek CSsR

Współzałożyciel ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Polsce - wizyta w Tuchowie

W dniach od 25 do 28 września br. gościł w Tuchowie znany w przeszło 100 krajach świata ewangelizator, redemptorysta o. Tom Forrest. Współzałożyciel ruchu Odnowy Charyzmatycznej i dyrektor biura „Ewangelizacja 2000”, które było jednym z organizatorów Jubileuszu dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa, przeprowadził rekolekcje dla studentów WSD trzech Prowincji Redemptorystów: Warszawskiej, Bratysławskiej oraz Michalovce. W rekolekcjach wzięło udział również 20 kapłanów, redemptorystów pracujących w Polsce.

O. Tom wskazywał, że każdy chrześcijanin powołany jest do świętości, że nie jest ona przywilejem nielicznych, i równocześnie każdy w Kościele powołany jest do bycia misjonarzem, ewangelizatorem. W kolejnych konferencjach rozwijał zagadnienia: jak być uczniem Chrystusa i jak czynić uczniów, jak być ewangelizatorem, skąd czerpać moc do trudnego życia głosiciela Chrystusa, jak się modlić, jakie są owoce działania Ducha Świętego. Z ekspresją i radością ukazywał, że chrześcijaństwo to miłość, a ewangelizator musi być osobą płonącą gorliwością. „Musimy być pilni, musimy pracować mocno, ciężej, niż ktokolwiek inny. Bo mamy najważniejsze zadanie, bo wielu jest w niebezpieczeństwie utraty możliwości osiągnięcia raju. Nikt nie ma lepszej nowiny: Bóg jest z nami! Zbawił nas, uświęca nas i będzie z nami aż do końca czasu” — mówił o. Forrest. Wielokrotnie podczas rekolekcji o. Tom dawał osobiste świadectwo wiary, a także dzielił się doświadczeniem jego wielokrotnych spotkań z Janem Pawłem II i Matką Teresą z Kalkuty. Trzeciego dnia rekolekcji, o. Tom przeszedł od słów do czynów i poprowadził modlitwę o „przenoszenie gór” i uzdrowienia.

Centrum każdego dnia była wspólnie celebrowana Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Całości tego, co sprawiał Duch Święty w nas przez osobę młodego charyzmatyka, a takim jest o. Tom — ma dopiero 80 lat, nie da się opisać. Chwała Panu za ten błogosławiony czas naszego życia i za świadka, którego do nas przysłał.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Polska Kraków Zakopane wizyta Tuchów odnowa charyzmatyczna o. Tom Forrest Warszawska Prowincja Redemptorystów
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W