Opoka - Portal katolicki
opoka.news
PekaoKsiążki dla dzieci

Zdzisław Rzepecki
Pazurek

Kogucik Pazurek jest jednym z mieszkańców licznego, wiejskiego gospodarstwa. Z powodu nadmiernej troski innych zwierząt wyrasta z niego wyjątkowo rozpieszczony, samolubny kogut, który nie liczy się z innymi. Zwierzęta postanawiają nauczyć go dobrych manier, a zacząć od słowa "dziękuję".

Zdzisław Rzepecki
Fikciu i Mikciu

Fikciu i Mikciu - dwa małe Kreciki, przeżywają podczas wakacji pouczającą przygodę. Zamiast iść na wycieczkę zakradają się do ogrodu Pana Zająca, by najeść się tam pysznymi truskawkami. Mama szybko odkrywa ich postępek - Kreciki muszą przyznać się do winy i przeprosić właściciela. A wystarczyło tylko wypowiedzieć maleńkie słowo "proszę".

Beata Kołodziej
Sierpniowa Królowa. Matka Boska Zielna

Uroczy wiersz pani Beaty Kołodziej o Matce Boskiej Zielnej. Maryja, jak wzorowa Gospodyni, dogląda kwiatów na łąkach, owoców w sadach, zbóż na polach i wyprasza Boże błogosławieństwo dla wszystkich stworzeń: ludzi, zwierząt i roślin.

Beata Kołodziej
Jak wygląda Pan Bóg?

Któż z nas nie stawiał sobie tego pytania? Jak wyobrażają sobie Pana Boga dzieci - o tym przekonamy się czytając wesoły wiersz pani Beaty Kołodziej. W tej książeczce znajdziemy prezent - jeszcze jeden utwór p.t. "Dziękuję".

Beata Kołodziej
Sprawiedliwi są szczęśliwi

Co jest najważniejsze, co daje człowiekowi najwięcej radości i szczęścia? Pan Jezus odpowiada na to pytanie w sposób zaskakujący. Błogosławieni, czyli szczęśliwi są ci, którzy... - właśnie o tym opowiada wierszyk zaznajamiając dzieci z treścią ośmiu błogosławieństw.


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kultura książki dzieci książka czytelnia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W