Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health – program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru. Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą „Leczmy z troską!”. Organizator konkursu – Teva Pharmaceuticals Polska – nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.
Dzięki konkursowi Teva chce docenić działania, które mają na celu podniesienie komfortu w chorobie oraz nastroju pacjentów, zwłaszcza tych zmagających się z chorobami przewlekłymi. Nie zawsze opieka szpitalna i lekarska uwzględniają te aspekty. A przecież wiadomo, że uśmiech, dobre słowo, przyjazny gest mają moc terapeutyczną, obok samego leczenia.
Konkurs „Leczmy z troską!” ruszył 20 maja 2024 r. Do 15 września zainteresowane organizacje non profit mogą przesyłać relacje dotyczące swych ubiegłorocznych inicjatyw poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.teva.pl/leczmy-z-troska wraz ze szczegółowymi informacjami i regulaminem.
Konkurs potrwa do jesieni, gdy ogłoszonych zostanie pięcioro zwycięzców - twórców najbardziej innowacyjnych działań o szerokim zasięgu i dużej przydatności dla pacjentów oraz ich opiekunów. Laureaci otrzymają granty na dalszą działalność: nagroda główna to 40 tysięcy zł, a 4 nagrody finałowe wyniosą po 15 tysięcy zł. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta gala „Leczmy z troską!”.
Ambasadorami akcji są: Edyta Jungowska – aktorka, prof. Cezary Szczylik – onkolog, i Dorota Czekaj – prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, a prywatnie pacjentka.
Źródło informacji: Leczmy z troską
Leczmy z troską (2) Leczmy z troską (3)
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.