Watykan może liczyć na Węgry: będziemy bronić chrześcijan

Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó na wizycie w Watykanie poruszył tematy migracji oraz obrony chrześcijan.

W Watykanie gościł węgierski minister spraw zagranicznych, który podczas spotkania z szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem przedstawił m.in. założenia węgierskiej polityki migracyjnej.

Minister podkreślił, że nieograniczony napływ migrantów do Europy jest dla niej szkodliwy, stanowi zagrożenie dla jej bezpieczeństwa i chrześcijańskiej tożsamości. Wskazał na potrzebę rozwiązywania kryzysów, które skłaniają ludzi do opuszczenia swej ojczyzny.

Węgierski polityk zapewnił też Stolicę Apostolską o zaangażowaniu jego kraju w obronę prześladowanych chrześcijan.

„Stolica Apostolska może liczyć na Węgry, jeśli chodzi o obronę wspólnot chrześcijańskich na całym świecie, bo przeciwdziałanie prześladowaniom chrześcijan to jedna z najważniejszych kwestii, na których skupia się nasza polityka zagraniczna." - mówił Péter Szijjártó - "Poinformowałem abp. Gallaghera o ustanowieniu sekretariatu ds. monitorowania sytuacji i prześladowań wspólnot chrześcijańskich na świecie. Podkreśliłem, że nie można dopuścić, by antychrześcijańskość była postrzegana jako dopuszczalna forma dyskryminacji, bo tak nie jest. Musimy walczyć z wszelkiego rodzaju antychrześcijańskimi postawami”.

kb/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao