reklama

Abp Paglia o Covid-19: w tej samej burzy, ale nie na tej samej łodzi

Epidemia koronawirusa zastała nas nieprzygotowanych. Jednoznacznych odpowiedzi nie miała ani nauka ani polityka – mówi abp Vincenzo Paglia, prezes Papieskiej Akademii Życia.

Komentując wydaną przez Akademię notę na temat konsekwencji pandemii, podkreśla on, że polityka musi uznać swą słabość wobec tego kryzysu i szukać nowego paradygmatu życia społecznego. Opiera się on na świadomości, że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną.

Mówi abp Paglia:

Najsłabsi są najbardziej narażeni na zatonięcie

"Wszyscy znaleźliśmy się w tej samej burzy, ale nie wszyscy płyniemy na tej samej łodzi. Ludzie najsłabsi, najbardziej bezbronni są też najbardziej narażeni na zatonięcie - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Paglia. - I tak wielu już utonęło w tej burzy. Choć wirus nie ma względu na osoby, jest bezwzględny, nie zna granic, to jednak my ludzie nadal dopuszczamy się wielkich niesprawiedliwości. Tworzymy granice, wznosimy mury, uniemożliwiamy skuteczną solidarność. Bo dziś najważniejsze jest to, by ochronić samego siebie. I dlatego pierwszymi ofiarami pandemii były osoby najsłabsze, jak ludzie w podeszłym wieku żyjący w domach starców. Szukali tam schronienia, a naleźli śmierć. Kolejna grupa pokrzywdzonych to dzieci, pozbawione szkoły i kontaktu z rówieśnikami. Dlatego tak ważne jest teraz przemyślenie na nowo tego co się wydarzyło, jak zachowaliśmy się wobec tej pandemii, jak jej stawiliśmy czoła".

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao