W sezonie zimowym można polecieć z Krakowa do Agadiru

Marokański Agadir to jedna z nowych destynacji, którymi w sezonie zimowym może się pochwalić Kraków Airport. W najnowszej siatce połączeń znalazły się też Paryż Orly, Ryga, Ankona czy Budapeszt.


Kraków od Agadiru dzieli zaledwie 5 godzin lotu. Na miejscu, poza długą piaszczystą plażą i świecącym przez 300 dni w roku słońcem, czekają na turystów zabytki, a także Souk El Had - targowisko, gdzie można kupić aromatyczne przyprawy oraz zjeść najlepszego w mieście tadżina. „Agadir budzi wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców Krakowa oraz Małopolski, gdyż zaskakuje połączeniem nowoczesności i tradycji, a także pozwala spędzić zimowy odpoczynek w ciepłym miejscu” - mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W sezonie zima 2021/2022 z krakowskiego lotniska pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty 123 połączeń #PROSTOzKRAKOWA, w tym z 9 nowości.

„W wakacje pasażerowie chętnie korzystali z naszego lotniska, co pokazuje dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego w miesiącach letnich. Mam nadzieję, że przez kolejnych kilka miesięcy wraz z całą branżą lotniczą obserwować będziemy dalsze etapy stabilizacji sytuacji portów lotniczych i przewoźników na całym świecie. Jestem przekonany, że bogata siatka połączeń będzie inspiracją do kolejnych podróży” - mówi Radosław Włoszek.

Nowe połączenia zostały zainaugurowane już pod koniec października. Transavią France można dotrzeć do Paryża Orly, Ryanairem (bazowym przewoźnikiem Kraków Airport) do Rygi, Budapesztu, Lille, Newcastle, Sztokholmu, Turynu i Ankony.

Wybierając się w podróż, należy pamiętać o obostrzeniach wprowadzonych w trakcie pandemii Covid-19, m.in. noszeniu maseczek na pokładzie samolotu. Pasażerowie przed wylotem zobowiązani są do sprawdzania na bieżąco zasad sanitarnych panujących w państwach, do których się udają. Weryfikacja wymaganych dokumentów następuje przed wejściem do samolotu.

Dla bezpieczeństwa podróżnych na terenie Kraków Airport udostępniono bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk, są zlokalizowane na „ścieżce pasażera”. W miejscach, gdzie personel ma kontakt z pasażerami, m.in. odprawa, kontrola paszportowa, punkty informacji, znajdują się ekrany ochronne z pleksiglasu. W strefach obsługi i miejscach gromadzenia się pasażerów umieszczono dodatkowe oznakowania poziome dotyczące zachowania dystansu społecznego. Powierzchnie często dotykane przez podróżujących są regularnie czyszczone i dezynfekowanie za pomocą środków bakteriobójczych. Na terenie lotniska można też kupić środki ochrony osobistej. Dostępne są również dwa punkty wymazowe oferujące możliwość wykonania testów na obecność Covid-19 (RT-PCR, RT-LAMP, test antygenowy). Punkty zlokalizowane są poza budynkiem terminalu, na parkingu terenowym.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama