SG: prawie 100 różnych narodowości przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski

Od 24 lutego granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło prawie 100 różnych narodowości. Największą grupę stanowili obywatele Ukrainy, aż 93 proc. – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. Dodała, że od początku wojny granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło 12,7 tys. Polaków, co stanowi 1 proc. ogółu.

Porucznik Anna Michalska poinformowała, że w poniedziałek funkcjonariusze SG odprawili 141,5 tys. podróżnych z Ukrainy. "To mniej niż dzień wcześniej. Spadek obserwujemy również dzisiaj, gdzie do godziny 7 z Ukrainy przyjechało 35,3 tys. osób, a dzień wcześniej o tej samej porze odprawiliśmy 42 tys." - podała rzeczniczka SG.

"Najwięcej osób wczoraj zostało odprawionych w Medyce, gdzie padł rekord liczby osób, które przekroczyły granicę. Aż 34 tys. osób. We wcześniejszych dniach było to około 30-33 tys. Na drugie miejsce wybił się Dorohusk, gdzie wczoraj granicę przekroczyło ponad 20 tys. osób" - podkreśliła.

Wskazała przy tym, że aktualnie na przejściach pieszych najdłużej czeka się w Korczowej i Krościenku. "Pozostałe sześć przejść jest na bieżąco odprawianych" - zaznaczyła.

Przekazała, że od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło prawie 100 różnych narodowości. "Wśród osób, które wjechały z Ukrainy do Polski 93 procent to są obywatele Ukrainy. W pozostałych 7 procentach są obywatele m.in. Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Danii, Węgier, Wielkiej Brytanii. 12,7 tys. osób stanowili Polacy" - wyliczyła.

Wcześniej Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało 1,2 mln osób.

Wtorek to trzynasty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama