Zatrzymano kolejne osoby sprzedające pseudo-leki. Skala, na jaką dokonywano oszustw, jest ogromna

W ubiegłym tygodniu na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie doszło do kolejnych zatrzymań w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dokonywaniem oszustw przy sprzedaży produktów o rzekomych właściwościach medycznych i ezoterycznych – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Szymon Banna.

Śledztwo Prokuratury jest prowadzone wspólnie z Wydziałem dw. Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował Banna, zatrzymanych zostało 8 osób w wieku od 29 do 40 lat, które oferowały przez telefon, głównie starszym osobom, towary, które jak ustalono nie posiadały deklarowanych właściwości.

Po doprowadzeniu do prokuratury Okręgowej w Warszawie osoby te usłyszały zarzuty oszustwa (art. 286 par. 1 k.k.) oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 par. 1 k.k.).

Podejrzani zostali przesłuchani przez Prokuratora i złożyli wyjaśnienia - dodał prokurator.

Poinformował, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku tego postępowania, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła wobec pięciu z ośmiu zatrzymanych z wnioskami o ich tymczasowe aresztowanie z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku tego śledztwa.

„Sąd Rejonowy dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie wnioski te uwzględnił i wskazał, że materiał dowodowy zgromadzony przez Prokuraturę na obecnym etapie postępowania świadczy o dużym prawdopodobieństwie popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec trzech podejrzanych Prokurator zdobywał o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych, takich jak dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się z innymi osobami w tej sprawie, a także poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju" - podkreślono w komunikacie prokuratury.

„To nie pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. W ubiegłym roku zatrzymano trzech innych członków grupy przestępczej, a także zabezpieczono sprzęt elektroniczny użytkowany przez pracowników spółki oferującej ww. produkty. Analiza materiału dowodowego wskazuje na to, że w wyniku przestępczych działań wartość sprzedanych produktów wyniosła nawet 40 mln złotych, zaś osób potencjalnie pokrzywdzonych może być ponad 81 tysięcy" - zaznaczono. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

reklama

reklama

reklama