Panama: krzyż ŚDM po raz pierwszy przemierza Kubę

Po raz pierwszy, odkąd Jan Paweł II ustanowił Światowe Dni Młodzieży i w 1984 r. ofiarował krzyż wędrujący przez cały świat, dotknął on ziemi kubańskiej. Od 11 października do 10 listopada odwiedza wszystkie diecezje tej wyspy.

„Cieszymy się z trasy, którą teraz przemierza krzyż, a szczególnie z faktu, że jest na Kubie – powiedział sekretarz wykonawczy Światowych Dni Młodzieży w Panamie. – Wzbudza on wielki entuzjazm i modlitwę, gdziekolwiek przybywa. Był już w Meksyku, również w miejscach dotkniętych niedawnym trzęsieniem ziemi, przynosząc nadzieję i pociechę ludności dotkniętej tą tragedią” – dodał Victor Chang González. 

Wyraził nadzieję, że już w styczniu rozpoczną się zapisy na ŚDM w Panamie. Oczekuje się co najmniej 300 tys. zapisów z zagranicy, choć, jak uczy doświadczenie organizatorów wcześniejszych Światowych Dni Młodzieży, liczba ta może okazać się zdecydowanie większa.

Jak poinformował sekretarz wykonawczy, goście z zagranicy będą przyjmowani także w diecezjach Kostaryki i Nikaragui. A młodzi Panamczycy (33 proc. z 4 mln mieszkańców tego kraju jest między 15 a 35 rokiem życia) przygotowują się na to wydarzenie, zgłębiając cztery tematy: postać Maryi, Kościół męczenników, Synod Biskupów poświęcony młodym oraz ekologia.

pp/rv, sir

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama