Niemcy: zakaz zabijania embrionów piskląt. Aborcja nienarodzonych dzieci - nadal legalna

Niemcy uchwalili właśnie prawo zabraniające zabijania ponadsześciodniowych embrionów piskląt, ponieważ są one „wrażliwe na ból”, jak również zabijania piskląt ze względu na ich płeć. Nie interesuje ich jednak ból dzieci zabijanych w łonie matek przez aborcję.

W 2020 roku niemiecka minister rolnictwa Julia Klöckner zainicjowała projekt ustawy zakazującej zabijania piskląt płci męskiej. Może mieć ona wpływ na 45 milionów kurzych piskląt płci męskiej, które są zabijane co roku w niemieckiej hodowli kur niosek, ze względu na nieopłacalność ekonomiczną – koguty nie znoszą jaj ani nie produkują wystarczająco dużo mięsa dla celów spożywczych.

Niemieccy ustawodawcy zdecydowali, że od 2022 roku zabijanie piskląt płci męskiej będzie zabronione, ponieważ embriony piskląt są „wrażliwe na ból od siódmego dnia”. Dlatego też fermy będą zobowiązane do stosowania metod pozwalających na określenie płci piskląt przed wykluciem, aby można było je usunąć z lęgu.

Ponadto, począwszy od 2024 roku, stosowne metody będą musiały być stosowane w celu określenia płci embrionu pisklęcia w jeszcze wcześniejszym wieku, tak aby można było je wyeliminować, gdy są w mniej rozwiniętym stadium, zapewniając w ten sposób, aby embriony piskląt nie odczuwały bólu. Min. Klöckner powiedziała, że dzięki zatwierdzeniu tej ustawy „jesteśmy pionierami na całym świecie”. Radość z tej decyzji wyraziło Niemieckie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt.

Hipokryzję ustawodawców podsumował sarkastycznie prof. David Engels z Uniwersytetu w Brukseli, „Gdy embrion kurczaka cieszy się większą [ochroną życia] niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii”.

W Niemczech nienarodzone dzieci ludzkie mogą być zabite poprzez aborcję z dowolnego powodu do 12 tygodni po poczęciu, aż do końca pierwszego trymestru. Aborcja z określonych prawnie powodów jest dozwolona także w późniejszym okresie ciąży.

Tymczasem w ósmym lub dziewiątym tygodniu ciąży nienarodzone dzieci mają już rozwinięte powieki i zaczynają pojawiać się włosy. W dziewiątym i dziesiątym tygodniu dziecko potrafi już robić poruszać się w łonie matki, przewracać się, podskakiwać, mrużyć oczy, marszczyć brwi i połykać. Około 11 i 12 tygodnia anatomia dziecka staje się wyraźnie męska lub żeńska. Twarz ma określony kształt i niepowtarzalne cechy, pojawiają się też kubki smakowe. Badania naukowe (m.in. opublikowane przez Stuarta Derbyshire w artykule w Journal od Medical Ethics ze stycznia 2020 r.) wskazują, że nienarodzone dziecko może już odczuwać ból w 12 tygodniu życia. Aborcja dokonywana w tym czasie oznacza torturę i nieopisany ból dziecka usuwanego z łona matki.

Artykuł naukowy na temat bólu u nienarodzonych dzieci: https://jme.bmj.com/content/46/1/3

źródło: Lifesite News

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama