Sanktuarium w Namyang to świątynia w Korei Południowej, która cechuje się bliskimi związkami z Polską. 5 maja było ono kolejnym ośrodkiem maratonu modlitwy różańcowej ogłoszonego przez Papieża Franciszka dla pokonania pandemii
Maraton różańcowy 5 maja zaprowadził nas do Namyang, sanktuarium poświęconego Matce Bożej w 1999 r. Znajduje się ono w miejscu, gdzie w 1866 r. zginęli chrześcijańscy męczennicy prześladowań z Byungin. To tam, podobnie jak w poprzednich dniach, o godz. 18.00 odmówiony został Różaniec w intencji zakończenia pandemii. Intencją dnia była modlitwa w intencji dzieci i młodzieży.
Sanktuarium znajduje się w diecezji Suwon, która należy do metropolii Seulu. Katolicy są tam mniejszością: ich liczba wynosi 570 tys. na 6,4 mln mieszkańców. Sanktuarium cechuje szczególna więź z Polską poprzez kult Miłosierdzia Bożego i obrazu Jezusa Miłosiernego. W południowokoreańskim sanktuarium znajduje się „Ogród Jezusa Miłosiernego”, a także gigantyczny różaniec do Bożego Miłosierdzia i pomnik św. Jana Pawła II.
7 czerwca 2017 r. papież Franciszek na zakończenie audiencji generalnej pobłogosławił ołtarz dla sanktuarium, które zostało włączone w inicjatywę Stowarzyszenia Wspólnota Matki Bożej Królowej Pokoju. Inicjatywa ta, inspirowana dwunastoma gwiazdami w koronie Maryi, Królowej Pokoju, ma na celu utworzenie na całym świecie dwunastu ośrodków adoracji Najświętszego Sakramentu i nieustannej modlitwy o pokój w kluczowych miejscach świata. Ołtarze powstają w Polsce, w radomskiej pracowni Drapikowski Studio. Ołtarz przesłany do Namyang nosi nazwę Adoracja Pana w Jedności i Pokoju. Inne światowe centra modlitwy o pokój znajdują się w Betlejem, Ozjornoje (Kazachstan), Medjugorie, Yamossukro (Wybrzeże Kości Słoniowej), Niepokalanowie, Dagupan (Filipiny) oraz w Kibeho (Rwanda).
W poprzednich dniach modlitwa różańcowa transmitowana była z sanktuariów w Walsingham (Anglia), Elele (Nigeria), Częstochowie i Nazarecie. Dziś natomiast w modlitwę włączy się sanktuarium Matki Bożej Pokoju i Dobrej Drogi w Antipolo (Filipiny).