Pomimo przeciwności udało się otworzyć centrum rehabilitacyjne we Lwowie

Pomimo trwającej wojny na Ukrainie, Kościół katolicki cały czas szuka sposobów niesienia pomocy osobom ubogim, pokrzywdzonym przez los, a także doświadczonym przez wojnę. Jednym z przykładów takich działań jest otwarcie we Lwowie centrum rehabilitacji i pomocy medycznej, które powstało z inicjatywy miejscowej rzymskokatolickiej parafii katedralnej.

Dom Świętej Rodziny powstał we Lwowie, aby nieść pomoc medyczną tak parafianom, jak i wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Mówi proboszcz katedry lwowskiej ks. prałat Jan Nikiel: „Początkowo była myśl, aby rehabilitacją objąć naszych parafian, osoby starsze. W tej chwili, kiedy toczy się wojna, okazuje się, że rehabilitacja to dziedzina potrzebna zwłaszcza tym, którzy na wojnie stracili kończyny i trzeba ich przysposobić niejako do nowego życia”.

Otwarcie tego medycznego centrum pośrodku trwającej wojny stanowi dla wielu ludzi iskierkę nadziei, co zauważa metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki: „To kolejny wkład, aby pokazać ludziom, że dobro zwycięży, że nie powinniśmy podawać się i załamywać się psychicznie. Jest wielu ludzi, którzy chcą dobra, którzy chcą pokoju. Poprzez takie właśnie małe gesty, poprzez prostą codzienną służbę, aby wspierać tych, którzy potrzebują opieki i troski”.

Dom Świętej Rodziny we Lwowie powstał dzięki pomocy płynącej z Polski, co jest kolejnym znaczącym gestem solidarności z dotkniętą wojną Ukrainą.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama