Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Yves Boulvin
Powtórnie się narodzić
isbn: 978-83-7580-371-6
Yves Boulvin proponuje czytelnikowi wędrówkę, wychodząc z założenia, że wewnętrzne przeobrażenie wymaga czasu i może się dokonać jedynie dzięki codziennym ćwiczeniom i pogłębionej refleksji. Książka jest więc oparta na rocznej progresji, zawierającej cztery etapy, z których każdy przypada na kwartał (wyzwolenie się od przeszłości – powtórne narodziny – nabieranie zaufania do siebie – otwarcie się na życie wieczne). Autor w swojej wędrówce proponuje jeden temat na miesiąc i jeden przedmiot medytacji na każdy dzień roku. Książka łączy zagadnienia psychologiczne i duchowe, aby pomóc czytelnikowi w budowaniu własnego życia opartego o nowe, szczęśliwsze podstawy.
Wybrane fragmenty:

9 stycznia

Jakie jest twoje prawdziwe imię?

Jakie jest twoje prawdziwe imię? Jak brzmi to, które nosisz w głębi duszy, które chciałbyś nosić, które do ciebie pasuje i w którym odnajdujesz siebie?

Może z trudem akceptujesz swoje nazwisko, ponieważ wyśmiewano się z niego w szkole ze względu na jego brzmienie lub śmieszne skojarzenia, jakie wywoływało? Może nie lubisz swojego imienia, bo otrzymałeś je po zmarłym wujku, ciotce, dziadku czy babce? Może wraz z imieniem powierzono ci pewną misję, powołując cię na świat jako brata czy siostrę dziecka, które przed twoimi narodzinami odeszło do krainy Ojca? A ty nie chcesz i nie możesz być odbiciem nieobecnego, który pozostawił po sobie pustkę w sercach rodziców. Ze wszystkich tych powodów uważasz, że twoje imię do ciebie nie pasuje, nosisz je jak źle skrojone ubranie, tak naprawdę nigdy go nie przyjąłeś za własne.

Czy wiesz, że według Biblii posiadasz wewnętrzne imię, które zna tylko Bóg, imię, które określa twój byt, to, czym naprawdę jesteś? Z pewnością właśnie tego imienia podświadomie poszukujesz. Kobieta, która nosiła w sobie pewien ideał czystości i przejrzystości, nazwała swą wewnętrzną tożsamość imieniem Klara. To w dalszej kolejności umożliwiło jej uznanie imienia nadanego jej przez rodziców przy narodzinach, które do tej pory odrzucała. Ktoś inny przyjął imię Emanuel, jakaś kobieta — Aimée...

Poprzez zaakceptowanie noszonego przez siebie imienia zbliżyć się do twego prawdziwego imienia, przeczuwając, jak rzeczywiście chciałbyś się nazywać i odczuwając więź tego nowego imienia z twoim wewnętrznym „ja”.

Jeżeli wkrótce zostaniesz matką lub ojcem, postaraj się posłuchać wyczekiwanego maleństwa i zamiast z wyprzedzeniem decydować, jakie imię mu nadasz, spróbuj przeczuć, jakie dary i zdolności będzie w sobie nosiło, aby obdarzyć je mianem najlepiej do niego pasującym.

A więc czy znasz swoje prawdziwe imię? Pozwól się zainspirować, a powoli głęboko wewnątrz duszy zaczniesz odkrywać twoje dziecko Światłości.opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dusza umysł imię dary cierpienie ciało psychoterapia emocje zalety pomoc psychoterepeutyczna przeżywanie odtwarzanie schematów wiara we własne możliwości walory
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W