Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Kochasz Jezusa?

Agnieszka Czylok

Nauka wiary

Wielki Post to czas ogromnej miłości i miłosierdzia. Bez miłości post, jałmużna i modlitwa nie mają sensu.



Książka „Droga krzyżowa. Rozważania na nabożeństwa z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych” powstała z myślą o służeniu pomocą przede wszystkim kapłanom. Tym, którzy przez przyjęcie sakramentu kapłaństwa w szczególny sposób są wezwani do odpowiadania na wezwanie Jezusa Miłosiernego, aby mówić o Jego miłości do ludzi. Książka jest wynikiem współpracy kilku osób: ks. Dariusza Franczaka, Anny Maślana, Doroty Miszczuk, ks. Adama Piekarzewskiego SDB, ks. Stanisława Tkacza i ks. Andrzeja Ziółkowskiego CM.

„Droga krzyżowa nie jest opłakiwaniem Jezusa, nie jest ukazywaniem Jego cierpień – jest nauką wiary. Wiary nie uczymy się tylko z katechizmu, z ksiąg teologicznych. Jezus sam – w czasie drogi krzyżowej – uczy nas wiary. Można przejść tą trudną Drogą i nie stracić ani wiary w Boga, ani nadziei, ani miłości”.

Powyższe słowa ks. Jana Twardowskiego zacytowane są we „Wstępie” omawianej książki, która jest pełna głębokich rozważań. Mogą być one dużą pomocą dla księży prowadzących nabożeństwa Drogi krzyżowej zarówno w parafiach, jak i na wyjazdach z grupami parafialnymi, podczas pielgrzymek, rekolekcji itd. W książce znajdują się rozważania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wielki Post to czas, w którym w szczególny sposób rozważamy drogę Chrystusa na Golgotę. To czas głębokiej modlitwy, postu, jałmużny. Rozważania tego, w jaki sposób dokonało się nasze zbawienie. Droga krzyżowa to droga Miłości. Nauka prawdziwej wiary. Tak jak cały Wielki Post to czas ogromnej miłości i miłosierdzia. Bez miłości post, jałmużna i modlitwa nie mają sensu. Kiedy pościmy, powinniśmy to robić z miłości. Dając jałmużnę, powinniśmy mieć świadomość, że to dzielenie się miłością. Modlitwa zaś to trwanie w miłości. Modląc się rozważaniami Drogi krzyżowej pogłębiamy miłość do Jezusa, bo widzimy, ile wycierpiał dla nas. Kochajmy Jezusa… I uczmy się od Niego wiary.

Recenzowana książka jest >>TUTAJ<<

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duszpasterstwo modlitwa Wielki Post wiara miłosierdzie miłość duchowieństwo droga krzyżowa kapłani
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W