Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Rozważanie - Dwudziesta Druga Niedziela zwykła (03.09.2017)

Andrzej Cichoń

Uwiodłeś mnie


Tu nie ma się co nad sobą użalać. Jezus mówi stanowczo:

Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Życie wiarą to nie są tylko zachwyty, ochy i achy. Trzeba wrzucić na plecy swój krzyż i twardo kroczyć po ziemi. Trzeba stracić swoje życie, czyli czasem działać wbrew sobie. I to nie jest jakieś cierpiętnictwo, karanie siebie czy ucieczka od siebie. To po prostu codzienne solidne spełnianie swoich obowiązków, przełamywanie własnych wad, odchodzenie od egoizmu, staranie się o dobro najbliższych.

Dlaczego jednak czytając powyższe zdanie widzę przede wszystkim wyraz „krzyż” i „stracić”? Przecież tam najważniejsze wrażenie jest na końcu „znajdzie je”. Bóg nie tyle potrzebuje mojej ofiary, co chce dać mi życie. I to życie o niebo lepsze niż to, które niby tracę.

Sam nie jestem zdolny ani wziąć krzyża, ani tracić swoje życie. To Ty jesteś tym, który kocha i wychodzi do mnie ze swoją miłością:

Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść.

Pozwalam Panie. Amen.


Szczęść Boże
Andrzej Cichoń


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie wiara miłość krzyż Jezus codzienność miłość Boga uwodzenie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W