Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Kajetan Rajski

REFLEKSJA NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ — C

Iz 66,18-21
Hbr 12,5-7.11-13
Łk 13,22-30

Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i z południa,
i siądą za stołem w królestwie Bożym.
Łk 13,29

Duchu Święty, przyjdź!

Jezu, rozpoczynam z Twoją pomocą rozważanie tekstu biblijnego, który Kościół podaje na XXI Niedzielę Zwykłą.

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus na pytanie, ilu będzie zbawionych, nie podaje żadnej liczby. Zaznacza jednak, że do nieba ciężko się dostać i nie jest to łatwe.

Warto przypomnieć te słowa wszystkim tym, którzy uparcie twierdzą, że Bóg jest tak miłosierny, że wszyscy będą zbawieni. Jest to wielki błąd. Kto z nas chciałby być przez wieczność z człowiekiem, który przez całe życie był nieuczciwy i grzeszny, a pod koniec swojego życia się nie nawrócił?

Słowa o trudnym dostaniu się do królestwa Bożego są z kolei pociechą dla ludzi, którzy w swoim życiu starają się osiągnąć ideał życia chrześcijańskiego. Być może stanowi to dla nich wielki problem, by osiągnąć jakieś postępy, ważne jest jednak to, że się starają, że pragną podążać w swoim życiu za Chrystusem.

Pociechą również jest fakt, że z każdego narodu ludzie będą zbawieni. Nie będzie tak, że tylko jakaś konkretna grupa, nawet nie konkretna religia, jak chcą Świadkowie Jehowy. Z każdego ludu, języka, religii zbawieni przyjdą i wspólnie będą chwalić Pana.

Ciężko jest dążyć do nieba. Nie jest to sprawa łatwa, która nie sprawia człowiekowi problemu. Wręcz przeciwnie. Należy ona do najważniejszych spraw na ziemi, a sprawy te z założenia muszą być trudne. Towarzyszy nam jednak Chrystus, który udziela nam swojej łaski w drodze do Niego.

Panie Jezu, przemyślę w tym tygodniu:

1. Czy nie powtarzam frazesu, że wszyscy ludzie będą zbawieni?

2. Czy modlę się za niewierzących w Chrystusa, by otrzymali łaskę wiary?

3. Czy wiem, że dojście do zbawienia jest rzeczą trudną, ale osiągalną?opr. mg/mg


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zbawienie Ewangelia życie wieczne Królestwo Boże refleksja rozważania ciasna brama niedziela zwykła kto będzie zbawiony nieliczni

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W