Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Kajetan Rajski

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – B

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8,31)

Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8,31b-34; Mk 9,2-10

Duchu Święty, przyjdź!

Jezu, z Twoją pomocą rozpoczynam rozważanie tekstu biblijnego, który Kościół podaje na II Niedzielę Wielkiego Postu.

Słowa św. Pawła przypominają się chrześcijanom zwłaszcza wtedy, gdy wzmagają się prześladowania. Leją one otuchę w serca wierzących.

Bóg stanowi tak wielką ochronę, że nic, nawet największe mocarstwa nie są w stanie mu zaszkodzić. Dziwić nas może jednak fakt, iż wielu chrześcijan, mimo tego, że Bóg był z nimi, zginęło za swoją wiarę. Można sobie zadawać pytanie, czy wtedy Bóg ich opuścił? Z odpowiedzią przychodzi On sam: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą” (Mt 10,28).

„Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”… Na pytanie postawione przez św. Pawła nie ma odpowiedzi, jest to pytanie retoryczne. Nikt nigdy nie będzie mocniejszy od Boga. Powinniśmy pamiętać, że tak jak Izrael stanowił w Starym Testamencie Naród Wybrany, tak teraz Narodem Wybranym jesteśmy my, chrześcijanie.

Nikt nie pokona Kościoła, ponieważ jest w nim obecny sam Bóg, który jest ponad wszelkimi mocami. Budowany na skale, opoce, Kościół przetrwa wszelkie nawałnice i sztormy złego ducha.

Przemyślę w tym tygodniu:

1. Czy modlę się za prześladowanych chrześcijan?

2. Czy byłbym gotów zginąć za wiarę?

3. Czy wierzę, że w każdej chwili mego życia Jezus jest ze mną?


Powyższa refleksja została zaczerpnięta z książki Kajetana Rajskiego „Wsłuchani w Słowo. Refleksje na niedziele i święta roku B” (Biblos 2011)opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: chrześcijaństwo modlitwa wiara prześladowanie Bóg pomoc Jezus chrześcijanie naród wybrany wsparcie

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W