Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Film pod patronatem OPOKI - "Doonby. Każdy jest Kimś"

Film o kimś...

Czy wyobrażamy sobie świat bez tych, których kochamy? Czy umiemy uwierzyć, że mogłoby ich nie być? Ja wyglądałby mój świat bez mojego syna, przyjaciółki, ukochanego? A przecież wystarczyła jedna decyzja by nie był dziś taki jaki jest...

Doonby
Każdy jest Kimś
film pod patronatem OPOKI

27.03.2015 do kin wchodzi film, który ma szanse postawić nas wobec podobnych pytań. Bohater filmu Sam Doonby, tajemniczy i intrygujący włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Współczesna historia Sama Doonby’ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. Decyduje się na aborcję. Jest to ,moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie... nigdy go tam nie było. Co to znaczy dla mieszkańców miasta? Jak zmieni się ich życie? Jak potoczą się losy bohaterów?

Reżyser: Peter Mackenzie
Produkcja: USA 2013
Dystrybutor: Rafael Film
Gatunek: Thriller psychologiczny
Czas trwania: 104 minut
Premiera kinowa: 27 marzec
www.doonby.pl

Doonby - Każdy jest Kimś to mocny głos za życiem, jego twórcy nie koncentrują się na kilkutygodniowej, anonimowej ofierze aborcji, ale czynią bohaterem dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne, całe, pełnowartościowe życie.

Doonby. Każdy jest Kimś - to trudna opowieść o dojrzewaniu do dorosłości, o wzięciu odpowiedzialności za swój i cudzy los. To kunsztowne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienie losów dziecka, które nigdy nie miało szans dorosnąć. Film jest mocnym głosem środowisk pro-life, które dyskretnie wprowadzają do publicznego dyskursu kwestię prawa człowieka do życia.

Doonby. Każdy jest Kimś ma szansę wywołać głęboką refleksję u każdego widza, bez względu na jego religijne przekonania. A co najważniejsze, ma szansę stać się obrazem, który będzie ratował konkretne, jednostkowe, ludzkie życie.

Film został wyreżyserowany przez brytyjskiego stwórcę Petera Mackenziego i wyprodukowany przez jego syna, Mike’a oraz Marka Josepha. W głównego bohatera, Sama Doonby’ego, wcielił się znany już z innego obrazu podejmującego temat obrony życia, October Baby, John Schneider, a do pozostałych ról zaangażowani zostali znani aktorzy, tacy jak Jenn Gotzon, Ernie Hudson, Robert Davi, Jennifer O’Neill, Joe Estevez i Will Wallace. Ten ostatni tak powiedział o tym filmie: „Gdybym mógł polecić tylko dwa filmy, byłoby to Drzewo Życia i Doonby. Każdy jest Kimś. Gwarantuję, że skłonią was do refleksji”.


RECENZJE


„W genialny sposób splata się tu sieć skomplikowanych wyborów moralnych i ich konsekwencji. (...) Zapadające w pamięć rozwiązanie akcji pozostanie w pamięci na długo, a sumieniu nie da spokoju zagadka, która rzuci wyzwanie każdemu z posiadanych przekonań, prowadząc od oniemienia i wstrząsu do wyzwolenia!” - „L’Osservatore Romano”.


„Doonby jest bardzo dobrym, wciągającym filmem. Realizacja techniczna stoi na najwyższym, hollywoodzkim poziomie. Żaden z widzów nie pożałuje wydanych pieniędzy. Już po seansie film ten z pewnością sprowokuje niejedną refleksję” - Dr Richard Land, prezes Komisji Etyki i Wolności Wyznaniowej i Southern Baptist Convention.


„Doonby jest nie tylko doskonałym filmem pro-life. Stanowi też kluczowy moment, w którym nasz ruch powinien przenieść kwestię doniosłości każdego istnienia tam, gdzie jej miejsce: z dala od abstrakcyjnych debat, a w głąb naszych serc i uczuć. Wszyscy powinniśmy go wesprzeć w stu procentach!” - Ojciec Frank Pavone, Dyrektor Krajowy Priests for Life; Prezes National Pro-Life Religious Council.


„Doonby, w sposób podobny do Szóstego Zmysłu, zaskakuje swoim przekazem, co sprawia, że chcesz go obejrzeć więcej niż raz” - David Pack, zdobywca nagrody Grammy w kategorii „Producent”, główny wokalista zespołu Ambrosia.


„Zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Zalałam się łzami” - Janine Turner, aktorka grająca m.in. w Przystanku Alaska i Na Krawędzi.

opr. ab/ab na podstawie materiałów promocyjnych Rafael Film


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: film aborcja pro-life Doonby Każdy jest Kimś patronat OPOKI
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W