Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Fatima 1917-2017. 100 lat historii objawień

AC

Klimat Fatimy

Klimat Fatimy - foto
Autor/źródło: falco

"Orędzie fatimskie zaadresowane jest szczególnie do ludzi naszego stulecia, naznaczonego wojnami, nienawiścią, deptaniem podstawowych praw człowieka, ogromnym cierpieniem ludzi i narodów, a wreszcie walką z Bogiem, posuniętą aż do negacji Jego istnienia".
(Jan Paweł II, Zakopane, 7 VI 1997 r.)

Historia Fatimy rozpoczęła się 13 maja 1917 roku. W tym roku świętowano 100-lecie objawień maryjnych w Portugalii. Świętowano, ale i przypomniano światu, że przesłanie płynące z Fatimy jest wciąż aktualne.

Klimat Fatimy można poczuć w licznych kościołach świata. Nabożeństwa fatimskie, modlitwy, procesje ze świecami... Przesłanie Matki Bożej, przekazane za pośrednictwem trojga pastuszków, rozbrzmiewa dziś niemal wszędzie. Jednak nic nie zastąpi zapewne tego klimatu, który mogą odczuwać pielgrzymi w Fatimie. Przybliża nam go José de Carvalho, oddając w nasze ręce, wraz z Wydawnictwem Jedność, wspaniały album na 100-lecie objawień.

Cudowne, archiwalne fotografie, które można odnaleźć w tym albumie, pozwalają przenieść się w czasy objawień. Towarzyszą im szczegółowe opisy wydarzeń. Nie brakuje ciekawostek np. wyjaśniania związków papieży z objawieniami fatimskimi. Każdy, komu bliska jest Matka Boża Fatimska, zapewne nie pożałuje, gdy sięgnie po tę pozycję.

Album można znaleźć na stronie Wydawnictwa Jedność: José de Carvalho, "Fatima 1917-2017. 100 lat historii objawień".


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Fatima Maryja album objawienia fatimskie objawienia maryjne

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W