Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Rok Święty Miłosierdzia - modlitwy

Agnieszka Czylok

Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę!

Im większa nędza świata, uwikłanie w grzech i zło, tym bardziej ludzkość zwraca się do Boga o miłosierdzie - pisze ks. Zbigniew SobolewskiOgłaszając Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, papież Franciszek przypomniał całemu Kościołowi: „Potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia. Miłosierdzie: to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę. Miłosierdzie: to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie. Miłosierdzie: jest podstawowym prawem, które mieszka w sercu każdego człowieka, gdy patrzy on szczerymi oczami na swojego brata, którego spotyka na drodze życia. Miłosierdzie: to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu” (Misericordiae vultus). Kult miłosierdzia Bożego rozwija się bardzo szybko w naszych trudnych czasach. (…) Im większa nędza świata, uwikłanie w grzech i zło, tym bardziej ludzkość zwraca się do Boga o miłosierdzie pisze ks. Zbigniew Sobolewski, który oddaje do naszych rąk wspaniały modlitewnik „Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę”. Ukazał się on dzięki Wydawnictwu JEDNOŚĆ.

Modlitewnik jest pięknie oprawiony, ale, wiadomo, jego największe piękno kryje się w środku, kartka po kartce… Tym największym pięknem jest modlitwa. Niniejszy zbiór modlitw, zarówno nowych, jak i starych, służy pogłębieniu ducha modlitwy i ubogaceniu wewnętrznemu czcicieli Bożego miłosierdzia. To modlitewnik dla młodszych i starszych ludzi (dla drugich ważny może okazać się duży rozmiar czcionki!). „Przesiąknięty” jest uwielbieniem Miłosiernego, dziękczynieniem, prośbami, aktami strzelistymi, pełnymi ufności… Znajdziemy tu rozważania Drogi Krzyżowej, Litanie, rozważania różańcowe i wiele, wiele tekstów przepięknych modlitw. Warto mieć go pod ręką, szczególnie w Roku Świętym Miłosierdzia.


Recenzowana książka Wydawnictwa JEDNOŚĆ jest >>TUTAJ<<

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa miłosierdzie miłosierdzie Boże modlitewnik Rok Miłosierdzia Jubileusz Miłosierdzia czciciele Miłosierdzia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W