Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Agnieszka Ścibik

Czuwanie „non stop”!


Recenzja książki: Marcello Stanzione, „Papieże i aniołowie. Opieka aniołów w życiu papieży”, Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków 2012Późny wieczór. Cisza. Biorę do ręki książkę o aniołach i zaczynam lekturę. Już po paru stronach mam odczucie, jakby patrzyło na mnie w tym momencie mnóstwo aniołów. Czytam dalej i dalej… Czyta się szybko, z wielkim zaciekawieniem. A czytając książkę Papieże i aniołowie. Opieka aniołów w życiu papieży, naprawdę odnosi się wrażenie anielskiej obecności w pomieszczeniu.

Ksiądz Marcello Stanzione jest autorem licznych książek poświęconych aniołom. Książka, która trafiła w moje ręce, jest bez wątpienia lekturą bogatą w treść. Czasami nagromadzenie pojęć teologicznych sprawia, że niektóre strony czyta się po kilka razy, aczkolwiek na pewno warto przyswoić sobie także te bardziej skomplikowane treści. Są też jednak i takie strony, które czyta się tzw. „jednym tchem”. Uświadamiają nam one, że wokół nas są wspaniałe istoty, dbające o nasze bezpieczeństwo dniem i nocą. Fascynujące są przykłady opieki aniołów w życiu Papieży, bo o tym przede wszystkim jest ta lektura. Jednak nie skupia się ona tylko na wątkach papieskich i to właśnie czyni ją jeszcze bardziej ciekawą. Niewątpliwie możemy przeczytać o tym, jak bardzo cudowne było i jest działanie Archanioła Michała i innych aniołów od czasów św. Piotra aż po dzisiejsze czasy Benedykta XVI. Jednak równie cudowne może być działanie aniołów w życiu każdego człowieka.

Czasami się boimy, bo nie pamiętamy o naszym specjalnym ochroniarzu. Tymczasem nasz Anioł Stróż ciągle jest obok i nieustannie czuwa nad nami. Są też Archaniołowie, których możemy prosić o pomoc w każdej chwili. Czytając książkę, przybliżamy sobie tych szczególnych wysłanników Boga. Nabieramy większej świadomości o ich obecności i działaniu. Lektura uświadamia nam właśnie ten fakt, że każdy z nas ma zawsze obok siebie niezwykłego przyjaciela, Anioła Stróża, ba, może mieć nawet i więcej przyjaciół, bo i Archaniołowie pragną opiekować się tymi, którzy ich o to proszą! Aniołowie to wspaniali towarzysze, którzy czuwają przy nas „non-stop”. I warto o tym pamiętać.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież opieka Anioł aniołowie Anioł Stróż ochrona anioły Archaniołowie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W