Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


¬ródło: Przewodnik Katolicki

Ks. Tomasz Rogoziński

Marzenie o normalnej Europie


W zdumienie wprowadza obserwacja tempa przemian, jakie fundują nam w Europie europarlamentarzyści. Niestety, zmiany te nie dotyczą zmniejszenia dysproporcji w stanie posiadania oraz zamożności pomiędzy szarymi obywatelami „starych” i „nowych” państw członkowskich lub też postawienia tamy szerzącemu się kryzysowi gospodarczemu, ale spraw, które są poza kompetencjami Unii Europejskiej. Marzenie, żeby żyć w bezpiecznej (w tym także energetycznie) i dostatniej Europie, w której niezmienne wartości stanowią mocny fundament jej trwałości, zostaje zastępowane rezolucjami, które karzą interpretować koło jako trójkąt, a więc np. nazywać małżeństwem związek, który ze swej natury nigdy małżeństwem nie będzie, a w imię wolności życia akceptować aborcję i eutanazję, które to życie zabijają.

Nie inaczej było, kiedy Parlament Europejski przyjął sprawozdanie lewicowego włoskiego deputowanego zatytułowane: „Sytuacja w zakresie praw podstawowych w UE”. Autor postuluje, że nie wszystkie „prawa podstawowe” są w Unii przestrzegane. Problem polega jednak na tym, że oprócz ochrony imigrantów i dzieci, zakazu dyskryminacji oraz wolności słowa do praw podstawowych zaliczył on także postulaty dotyczące aborcji i uznania przez wszystkie kraje członkowskie związków homoseksualnych. Poszerzył również listę wypowiedzi dyskryminacyjnych, za które można zostać pociągniętym do odpowiedzialności, np. duchowny, który homoseksualizm nazwie grzechem. W taki sposób do katalogu praw podstawowych zostały wepchnięte postulaty, które nie mają z nimi nic wspólnego. Niestety, przez redefinicję praw Europa wpędza się w pułapkę, z której trudno będzie się jej wydostać. Jest to również kolejne uderzenie w podwaliny Unii oraz rodzinę. Podkopywanie fundamentów opartych na niezmiennych wartościach wypływających z chrześcijańskich korzeni nieuchronnie prowadzi do katastrofy.

Nam pozostaje cierpliwe pielęgnowanie normalności przez otwieranie się na Boże Słowo i prawdziwie szlachetne wartości. Nadzieję stanowią wspaniałe rodziny pielęgnujące normalne, zdrowe myślenie i wychowanie. To one w swoim czasie będą miały trudne zadanie naprawiania eksperymentów pseudo-budowniczych Europy.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Europa wartości polityka społeczeństwo rodzina parlament normalność degradacja anormalność
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W