Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Kardynał Roger Etchegaray

POWRÓT DO BOGA

Powrót do Boga wielkiego dziennikarza i intelektualisty chrześcijańskiego, którym był Jerzy Turowicz, głęboko dotyka jego niezliczonych przyjaciół na całym świecie. Ale, rzecz jasna, szczególnym echem odbija się tu, w Rzymie.

Rzym był bowiem dla Niego sercem tego Kościoła, który tak bardzo kochał i któremu tak rozważnie służył. Ten polski pionier międzynarodowego życia katolickiego uczestniczył w wielu wydarzeniach kościelnych, spotkaniach i kongresach. Ci, którzy go wówczas znali, pamiętają pasję, z jaką śledził cztery sesje II Soboru Watykańskiego; wtedy właśnie wytworzyły się łączące nas więzy przyjaźni. Od tego czasu, wykonując swój zawód, nieprzerwanie głosił świadectwo Soboru i był jego niestrudzonym krzewicielem. Potem przyszło ogromne przeżycie i radość z wyboru naszego Papieża, Jana Pawła II, z którym łączyła Go wzajemna przyjaźń i zaufanie.

Dzisiaj wszyscy jesteśmy zasmuceni Jego odejściem, ufając, że Jego udziałem stanie się Radość Pana i że będzie wstawiał się za nami u Ojca.

Kardynał Roger Etchegaray

Przewodniczący Centralnego Komitetu Obchodów Wielkiego Jubileuszu Roku Dwutysięcznego---
Copyright © by Tygodnik Powszechny

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć kultura praca Tygodnik Powszechny wspomnienie Jerzy Turowicz gazeta Sobór Watykański II redakcja epitafium Roger Etchegaray
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W