Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus

Fragmenty pierwszego rozdziału książki o tym, że czas zmierzyć się z lękami, które nie pozwalają nam zbliżyć się do Boga, i stanąć w prawdzie, płynącej z pełnych mocy słów Pis­ma Świętego

Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus

James Bryan Smith

Dobry i piękny Bóg.
Pokochać Boga,
jakiego znał Jezus


Wydawnictwo ESPRIT,
Rok wydania: 2012,
ISBN: 978-83-61989-95-0


fragmenty:

Rozdział pierwszy

Czego szukasz?

Czy marzysz o nieprzemijającym spokoju? O sercu przepełnionym miłością? Chciałbyś mieć w sobie ten rodzaj wiary, który pozwala widzieć wszystko — nawet porażki i niepowodzenia — w świetle Bożych rządów, mających na celu wyłącznie dobro? Pragniesz mieć nadzieję, która przetrwa nawet najbardziej niesprzyjające okoliczności?

Jeśli tego pragniesz w życiu, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus

 źródło: photogenica.pl
 autor: John Prokos

Choć wielu ludzi chce się zmienić i odpowiada twierdząco na powyższe pytania, brak im wiary w to, że zmiana jest możliwa. Po latach prób i porażek prowadzą chrześcijańskie życie przepełnione cichą desperacją, pragnieniem zmiany oraz pewnością, że ona nigdy nie nastąpi. Zrezygnowani i pogodzeni z własnym losem, siedzą w kościelnych ławach, cicho wzdychając.

Też kiedyś myślałem w ten sposób. Nieustannie próbowałem się zmienić, wznosiłem tysiące błagalnych modlitw, prosząc Boga, aby to On mnie zmienił. Bez skutku. Chciałem być tym kimś, kogo Jezus opisywał w Kazaniu na Górze: człowiekiem, który kocha swoich wrogów i nigdy się nie martwi. Gdy zajrzałem w głąb swego serca, odkryłem jednak, że nie tylko nie kocham swoich wrogów, lecz także nie darzę miłością części swoich starych przyjaciół, a poza tym nieustannie się niepokoję.

Zmiana nastąpiła, gdy dzięki dwóm uzdolnionym mentorom zrozumiałem, że jest możliwa tylko poprzez trening duszy. Nieocenione okazały się dla mnie koncepcja dyscypliny życia duchowego Richarda Fostera oraz pogląd Dallasa Willarda na naszą interakcję z Królestwem Bożym. Największą pasją mojego życia stało się poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób możemy stać się tacy jak Chrystus.

Zrozumiałem, że problemem nie jest to, że nie chcemy lub nie próbujemy się zmienić, ale brak treningu. Nikt nam nie pokazał niezawodnego wzorca przemiany.

 

Opisz swoje doświadczenia dotyczące (być może nieudanych) prób przemiany. Czy to możliwe, że Twoim problemem nie był brak starań lecz odpowiedniego przeszkolenia? Uzasadnij.

opr. ab/ab

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama