Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Utrata wiary dzieckaJesteśmy zrozpaczeni, gdyż straciliśmy wspólny język z jednym z naszych synów. Stracił wiarę. Próbowaliśmy rozmawiać z nim po dobroci, ale bez skutku, i złością, ale było jeszcze gorzej. Chodzi nam przede wszystkim o to, by wrócił do Kościoła.

To bardzo ważne: Nie wolno rozpaczać z powodu odejścia syna od Kościoła (a może tylko od Kościoła?). Jeszcze bardziej niech się Państwo modlą za swoje dzieci. Modlitwy matki, która błaga o nawrócenie swych dzieci, Bóg wysłuchuje zawsze, jeśli tylko jest to modlitwa wytrwała i szczera. Pewien biskup powiedział matce św. Augustyna, Monice: „Niemożliwe, żeby syn tylu łez miał zginąć”. Modlitwa o czyjeś nawrócenie powinna zawierać mniej więcej taką prośbę: „Boże, uczyń mnie wiarygodnym świadkiem Twojej prawdy. Sama z siebie nie umiem przekonać mych dzieci o słuszności dróg, a może nawet jestem przeszkodą dla nich w rozpoznaniu Ciebie . Ale Ty, Panie, jesteś wszechmocny i miłosierny. U Ciebie nie ma nić niemożliwego. Ty możesz sprawić, abym stała się bliższa Tobie i w ten sposób przyczyniła się do przybliżenia moich dzieci do Ciebie”.

Niecierpliwością nie można udowodnić podstawowych wartości w życiu chrześcijańskim: miłości, pokoju, wspaniałomyślności ... . Przede wszystkim dzieci wrastają w życie wiary jedynie wówczas, gdy ich rodzice żyją zgodnie z tym, czego nauczają.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina małżeństwo poradnik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W