Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


OŚWIADCZENIE BIURA PRASOWGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKIW związku z publikacją w dzisiejszej „Trybunie” oświadczenia p. Joao Talone, złożonego przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym w Londynie, Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski oświadcza co następuje:

 

  1. 10 lutego 2000 roku sekretarz generalny KEP przyjął pana Joao Talone. Do spotkania doszło na prośbę pana Talone, który wówczas rozpoczynał swoją pracę w Polsce i chciał poznać problemy naszego kraju, w którym Kościół katolicki odgrywa znaczącą rolę. Rozmowa trwała około trzech kwadransów i miała czysto kurtuazyjny charakter. W czasie jej trwania rozmówcy, między innymi, dokonali wymiany opinii co do możliwości, szans i zagrożeń płynących z posługiwania się przez Kościół środkami społecznego przekazu.
  2. Zupełnie więc rozmija się z prawdą komentarz „Trybuny” z dnia 7 stycznia 2005 r., jakoby sekretarz generalny KEP „miał zabiegać o dofinansowanie przez PZU Telewizji Familijnej”. Pragniemy zauważyć, że nic takiego nie mówi też sam p. Talone w swoim oświadczeniu.

Sugestia komentatora „Trybuny” o rzekomych zabiegach sekretarza generalnego jest nieprawdziwa.

 

Ks. dr Józef Kloch
rzecznik

Warszawa, 7 stycznia 2005 r.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: spotkanie Telewizja Familijna media katolickie KEP dofinansowanie sekretarz generalny Trybuna Joao Talone

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W