Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż Papieża Franciszka do Sarajewa - 6 czerwca 2015 r.

Papież Franciszek

Przybędę, żeby zachęcać do pokojowego współżycia w waszym kraju

Przesłanie wideo przed podróżą do Sarajewa2 czerwca Papież Franciszek skierował do mieszkańców Sarajewa oraz całej Bośni i Hercegowiny następujące przesłanie:

Drodzy Bracia i Siostry!

Zostało już niewiele dni do podróży, którą odbędę do was, do Sarajewa. Ta myśl napełnia mnie radością i pragnę już teraz najserdeczniej pozdrowić was wszystkich, którzy mieszkacie w tym mieście oraz w Bośni i Hercegowinie.

Przybędę do was, z Bożą pomocą, aby utwierdzić w wierze katolickich wiernych, aby poprzeć dialog ekumeniczny i międzyreligijny, a zwłaszcza żeby zachęcać do pokojowego współżycia w waszym kraju. Proszę was o przyłączenie się do moich modlitw, ażeby ta podróż apostolska wydała oczekiwane owoce dla chrześcijańskiej wspólnoty i dla całego społeczeństwa.

«Pokój wam». Takie jest motto mojej wizyty. Są to słowa, którymi zmartwychwstały Jezus powitał swoich uczniów, kiedy pojawił się pośród nich w Wieczerniku wieczorem w dniu Paschy. To On, Pan — nasza siła i nasza nadzieja — darzy nas swoim pokojem, abyśmy przyjęli go w naszym sercu i szerzyli z radością i miłością.

Ze swej strony przygotowuję się na przybycie do was jako brat, zwiastun pokoju, aby wyrazić wszystkim — wszystkim! — mój szacunek i moją przyjaźń. Pragnę głosić każdej osobie, każdej rodzinie, każdej wspólnocie miłosierdzie, czułość i miłość Boga.

Drodzy bracia z Bośni i Hercegowiny, zapewniam was wszystkich o mojej życzliwości i wielkiej duchowej bliskości. Zachęcam was, katolików, abyście byli u boku swoich współobywateli jako świadkowie wiary i miłości Bożej, działając na rzecz społeczeństwa, które będzie postępowało ku pokojowi, przy zgodnym współżyciu i współpracy.

W oczekiwaniu na spotkanie z wami proszę Pana o błogosławieństwo dla Sarajewa i całego kraju, a Maryję Dziewicę o matczyną opiekę. Dziękuję i do zobaczenia wkrótce!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój dialog Bałkany Sarajewo dialog ekumeniczny Podróż do Bośni i Hercegowiny Podróż do Sarajewa

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W