Opoka - Portal katolicki
opoka.news
PekaoReklama papierosów na papierosach

MiPi

Koncern tytoniowy House of Prince wprowadził na polski rynek limitowaną serię papierosów Dark. Na ich opakowaniach pojawiają się motywy wykorzystywane wcześniej w reklamach prasowych, które od grudnia ubiegłego roku zostały ustawowo zakazane.

Przekaz oparto na ekspozycji atrakcyjnych i eleganckich kobiet, co ma kształtować wizerunek papierosów pozycjonujących się jako luksusowe i ekskluzywne. - Motywy graficzne, wcześniej przedstawiane w formie reklamy prasowej, były bardzo pozytywnie przyjęte przez konsumentów. Ich łatwe kojarzenie z marką pozwala na kontynuowanie komunikacji w nowy sposób — mówi Grzegorz Żurawski, public relations manager House of Prince Poland.

Twierdzi, że przedstawiane na opakowaniach kobiece motywy mają również na celu wzmocnienie wizerunku poszczególnych wariantów papierosów Dark poprzez ich personifikację. - Daje to możliwość nadania produktowi atrakcyjnych i oryginalnych dla niego cech.

Motywy reklamowe zostały nadrukowane jedynie na przedniej stronie owijki foliowej, co oznacza, że po ściągnięciu folii paczka wygląda tak samo jak wcześniej. — Zabieg pozwala na podtrzymywanie w świadomości konsumentów stabilnego wizerunku marki w momencie rozpieczętowania paczki. Stały nadruk na paczce mógłby dezorientować konsumentów poprzez nowe kody graficzne, a nie umacniać ich lojalność — twierdzi PR-owiec House of Prince.

Równolegle z papierosami w nowym opakowaniu, dystrybuowane są standardowe paczki Darków. House of Prince zaoferował detalistom materiały wspierające sprzedaż limitowanej serii w postaci standów i mini-półek ułatwiających ekspozycję produktu.

Akcja Darków nie jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu na polskim rynku. W połowie ubiegłego roku koncern Philip Morris Polska, wprawdzie nie wydrukował na paczkach Marlboro znanego z reklam tej marki kowboja, ale wprowadził na rynek opakowania, które radykalnie różniły się od kolorystyki i układu graficznego klasycznych paczek. Celem tej akcji było odświeżenie wizerunku marki i przedstawienie nowego oblicza Marlboro lojalnym palaczom.


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: media konsument firma reklama marketing papierosy kampania promocja pr agencja pubilc relations copywriter
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W