Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


ks. Maciej Makuła

POMÓŻ DZIECIOM W ZAMBII…Wystarczy tak niewiele, by dać im tak wiele!Czy wiedzą Państwo, że Zambia to ponad 11-milionowy kraj w Afryce południowej, 2,5 razy większy od Polski, gdzie 65% ludności żyje za mniej niż 1 dolara dziennie? Długość życia w tym kraju wynosi 33 lata, co jest najniższym wskaźnikiem na świecie!

 

Największym problemem Zambii jest obecnie epidemia AIDS/HIV, wskutek czego tysiące dzieci zostają sierotami. Jedyną szansą na poprawę ich sytuacji życiowej jest edukacja, choć dla małych Zambijczyków szkoła jest często nieosiągalnym marzeniem.

 

W 1996 r. siostry salezjanki rozpoczęły pracę wychowawczą w miejscowości Mansa, na północy Zambii, gdzie odnotowuje się największy wskaźnik zachorowalności na AIDS w całym regionie. Zaczynały pod drzewami, potem w starym garażu. Obecnie prowadzą szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę zawodową dla 350 uczniów, głównie sierot.

 

W lutym 2007 r., na usilną prośbę miejscowych kobiet i władz oświatowych, siostry założyły przedszkole. Wynajęte pomieszczenia to czasowe rozwiązanie. Konieczne jest wybudowanie parterowego przedszkola, jego wyposażenie oraz fundusz na dożywianie i zaspokojenie podstawowych potrzeb maluchów, w tym większości sierot, które po raz pierwszy w życiu otrzymały jakąś szansę. Drodzy Państwo! Aby kontynuować dzieło w Mansie potrzebujemy Waszej pomocy. Ofiarujcie tyle, ile możecie. Nawet Twój mały grosz może pomóc!

WYSTARCZY MNIEJ NIŻ MYŚLISZ!

Wystarczy 1 zł, aby dziecko w Zambii mogło zjeść śniadanie.

Wystarczy 20 zł, aby otrzymało tornister ze szkolną wyprawką.

Wystarczy 100 zł, aby opłacić mu pomoc medyczną i lekarstwa.

Wystarczy 400 zł, aby pokryć koszt nauki dziecka na okres jednego roku.

 

Dzieci w Mansie potrzebują Twojej pomocy!

Dziękujemy za wsparcie modlitewne i finansowe.

Prosimy nie zostawiajcie ich samych!

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony o projekcie pomocy dla dzieci z Mansy w Zambii,

jak również zachęcamy do obejrzenia sympatycznego, krótkiego filmiku (5 min.) o przedszkolakach z Mansy, które czekają na naszą pomoc.

MULTIMEDIA DON BOSCO

ks. Maciej Makuła sdb

Salezjański Ośrodek Misyjny

ul. Korowodu 20

02-829 Warszawa

tel. 022.644.86.78

kom. 0 692 477 615

www.misje.salezjanie.pl

www.adopcja.salezjanie.pl

www.wolontariat.salezjanie.pl


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wolontariat misje Afryka dzieci salezjanie Zambia Siostry Salezjanki szkoła misyjna
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W