Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


VIOLA I NEW DAY W MALAWIJuż wkrótce, 25 lipca, VIOLA I NEW DAY wyruszają na miesiąc do samego serca Afryki - Malawi. W salezjańskiej placówce szkolno-misyjnej w Lilongwe, stolicy kraju, realizowany będzie projekt muzyczno-edukacyjny pod nazwą NEW DAY - NOWY DZIEŃ DLA SZKOŁY W LILONGWE.

Projekt powstał we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym z Krakowa, z myślą o młodzieży tamtejszej szkoły. Mimo dobrego wyposażenia szkoły cały czas brakuje profesjonalnej kadry, która dałaby młodym ludziom szansę na lepszą przyszłość. W czasie spotkań uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, spotkaniach i koncertach, oraz poszerzyć swą wiedzę na temat obsługi sprzętu komputerowego, pogłębić znajomość języka angielskiego oraz poznać nowoczesne metody kształcenia.

Cała wyprawa realizowana jest z funduszy wypracowanych przez zespół Viola i New Day. Jednak cały czas dociera do nas wołanie o różnego rodzaju pomoc i tak, jeśli ktoś może pomóc, podajemy konkretne potrzeby szkoły w Lilongwe:

- Szukamy rodziny lub instytucji, która chciałaby wspomóc finansowo jednego z Oratorian - brakuje 700$, by mógł on ukończyć ostatni rok nauki w college'u. Wcześniejszy sponsor nagle się wycofał. Jest to naprawdę bardzo zdolny chłopak, ale jeśli nie ukończy szkoły, nie będzie mógł kształcić się dalej i dwa lata jego ciężkiej nauki pójdą na marne.

- W szkole istnieje już dobrze wyposażona pracownia komputerowa, w której będziemy realizować część projektu. Niestety żaden z komputerów nie jest wyposażony w nagrywarki - napędy CD-RW potrzebne do archiwizacji danych. Jeśli ktoś posiada niepotrzebne nagrywarki i może nam je przekazać, będziemy wdzięczni za okazaną pomoc. Chętnie przekażemy również czyste nośniki, które w Afryce są bardzo drogie i szkoły nie stać na ich zakup.

- Szukamy producenta, który chciałby wykonać 1000 sztuk chust z nadrukiem logo szkoły na spotkania szkół salezjańskich organizowane w sierpniu w Lilongwe tak, by młodzież oprócz wiedzy otrzymała też symbol takich spotkań. Ewentualnie może ktoś zechciałby ufundować takie chusty.

- Szukamy środków finansowych na prowadzenie Oratorium, w tym na pomoc dla najuboższych dzieci ze szkoły podstawowej. W tym wypadku każda nawet najskromniejsza pomoc jest na wagę złota.

Polecamy ten projekt Waszej modlitwie - tu może pomóc każdy.

Wszystkich zainteresowanych udzieleniem pomocy prosimy o bezpośredni kontakt:

VIOLA I NEW DAY

RAFAŁ BONIŚNIAK

Kontakt: tel./fax +48 67 213 38 78

tel.kom. 605 836 704


opr. mg/mg


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: szkoła misje Afryka pomoc misjonarz Malawi wsparcie Viola i New Day Rafał Boniśniak Salezjański Wolontariat Misyjny Lilongwe świecki misjonarz
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W