Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Małżeństwo - wierność wyborowi

Marie Cofta

Podjąć decyzję i być jej wiernym


Co łączy Rosję, Francję i Stany Zjednoczone? Otóż to, że rozpada się tam już więcej, niż połowa małżeństw.Co łączy Rosję, Francję i Stany Zjednoczone? Otóż to, że rozpada się tam już więcej, niż połowa małżeństw. Polsce jeszcze daleko do tych smutnych wyników, jednak także u nas liczba rozwodów z roku na rok rośnie. W tym kontekście „Miłość małżeńska jest dziś największym skarbem każdej rodziny i jako skarb musi być dobrze strzeżona.” Dlatego też temu, jak ją strzec, poświęcono część najnowszego numeru „Miłujcie się”.

Pierwszą strażniczką małżeńskiej miłości jest wierność – piszą w swoim artykule – „Wierna miłość” Hanna i Xavier Bordasowie. I nie chodzi tylko o brak zdrady, ale o taką wierność w codzienności. Bo do wielkiej zdrady, jak przekonują autorzy, dochodzi się drogą małych niewierności. Trzeba trwać i budować na wypowiedzianym kiedyś „tak”, przekonywał kiedyś cytowany w numerze brat Roger – nawet jeśli z czasem uczucia przygasły. Według brata Roger właśnie to trwanie przy „tak” sprawia, że uczucia mogą na nowo się narodzić. Ważne jest zatem, żeby nigdy nie przykleić sobie etykietki „nieudanego małżeństwa” – apeluje z kolei Marie Cofta. Trudności, konflikty czy zwykłe zniechęcenie – to wszystko jest częścią normalnego małżeństwa i rozwoju miłości. Bóg jest jej gwarantem od dnia ślubu, a do małżonków należy codzienne dbanie o nią, jak o kruchą roślinę.Z tym tematem, jak i dołączonymi do niego świadectwami warto zapoznać sięgając po najnowszy numer Miłujcie się:

Miłujcie się! 2/2016

opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wybór wierność miłość rodzina małżeństwo decyzja rozwód żona mąż
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W