Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Warsztat św. Józefa

Marlena Nowaczyk

Zróbmy razem coś dobrego...

Marzenia każdego syna (i wielu córek): pracować z TATĄ, działać z tatą, aby był ze mnie dumny. Marzenie każdego ojca - być wzorem i autorytetem dla swoich dzieci. Marzenie każdej żony - aby "porwał" ją i ich dzieci w swoją wielką misję...

Problemem większości rodzin jest poświęcanie czasu dzieciom. Ciągłe zabieganie, praca i zajęcia, sprawiają, że brakuje oddechu, dzieci czują się porzucone, a rodzice sfrustrowani. Badania mówią, o coraz gorszych relacjach pomiędzy ojcami a synami. Świat cierpi na brak dojrzałych mężczyzn, umiejących nawiązywać zdrowe relacje i przejmować odpowiedzialność za swoich bliskich. Kobiety gubią się w gąszczu emocji, często osamotnione, nie potrafią dawać bliskości swoim dzieciom.

Jako terapeuci i rodzice pięciu małych dzieci mamy tego doskonałą świadomość. Pracując z młodzieżą i małżeństwami, dostrzegamy rozluźniające się więzi rodzinne. Stąd pomysł, aby stworzyć miejsce, gdzie przy okazji twórczej pracy manualnej, dzieje się coś ważniejszego – pogłębia się relacje – te dobre albo te nadszarpnięte. Wspólnie spędzony czas powinien być inspirujący, a proponowane działania - atrakcyjne i uszczęśliwiające dla każdej ze stron. Z myślą o tym, powstaje WARSZTAT ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Jako rodzice wyszliśmy z inicjatywą projektu dla innych rodziców i ich dzieci - marzymy, aby​ stworzyć miejsca​​, gdzie ojcowie i mamy wraz z córkami i synami będą wspólnie tworzyć, "rękodziełać", rozwijać talenty.

Autor projektu: Grzegorz Powideł
Przedsiębiorca, mąż, ojciec piątki dzieci edukowanych w domu, miłośnik wolności i prawdy. Pracuje także z młodzieżą, organizuje warsztaty dla mężczyzn. Wspólnie z żoną prowadzą terapię rodzinną oraz blog www.posolsol.pl.
Prośba od autorów projektu:

Aby zrealizować te marzenia, potrzeba KILKU TYSIĘCY (!) głosów. Jak oddać głos? To zajmie 15 sekund!

> wejdź na stronę http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,293,warsztat-sw-jozefa
> kliknij "głosuj" a następnie wpisz swój mail oraz kod pocztowy
> bez obaw - nie musisz zaznaczać okienka ze zgodą na przetwarzanie danych do celów marketingowych!
> sprawdź skrzynkę mailową
> kliknij w link weryfikacyjny "potwierdzam oddanie głosu"
> gotowe, Twój głos już jest ważny!

Warsztat św. Józefa to szansa na budowanie więzi i wzmocnienie rodzin. Wyjątkowe miejsce, w którym można zaczerpnąć inspiracji, odetchnąć od codziennej gonitwy, spotkać się z ludźmi podobnego pokroju, a przede wszystkim pokochać się na nowo – choćby odrobinkę mocniej. A to przecież NAJWAŻNIEJSZE!


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dzieci ojciec pomoc misja żona syn córka Warsztat św. Józefa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W