Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


L'Osservatore Romano: Rok Miłosierdzia [4.12.2015]

L'Osservatore Romano

Pod znakiem miłosierdzia

Abp Fisichella wyjaśnia Jubileusz«W niedzielę 13 grudnia po raz pierwszy w historii jubileuszów zostaną otwarte drzwi święte we wszystkich katedrach świata», powiedział abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, podczas konferencji prasowej, na której został zaprezentowany Jubileusz Miłosierdzia, który będzie się odbywał od 8 grudnia br. do 20 listopada 2016 r. Spotkanie odbyło się w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej w piątek 4 grudnia rano w obecności abpa José Octavio Ruiza Arenasa ks. prał. Grahama Bella, sekretarza i podsekretarza tejże dykasterii.

Abp Fisichella podkreślił, że Papież pragnął, aby Jubileusz Miłosierdzia «odbywał się przede wszystkim w Kościołach partykularnych i właśnie dlatego zechciał otworzyć drzwi święte w katedrze w Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej w ubiegłą niedzielę 29 listopada, czyniąc z niej światową stolicę pokoju i narzędzie miłosierdzia». Był to bardzo znaczący gest, który pozwala zrozumieć, «jak wielką wartość posiada dla życia Kościoła ten jubileusz nadzwyczajny, przeżywany w codzienności naszych wspólnot».

Począwszy od dnia otwarcia drzwi świętych przez cały jubileusz, dodał arcybiskup, na placu św. Piotra będzie codziennie odmawiany różaniec pod figurą św. Piotra. Będzie on animowany na zmianę przez kilka rzymskich parafii pod wezwaniem Dziewicy Maryi i przez zgromadzenia zakonne obecne w Rzymie, w szczególny sposób poświęcone Matce Bożej.

Arcybiskup zwrócił następnie uwagę, że ten jubileusz będzie pierwszym w epoce cyfrowej, toteż szczególne znaczenie ma jego internetowa strona oficjalna (www.im.va). W siedmiu językach pozwoli ona śledzić wielkie wydarzenia, które będą się odbywały w Rzymie, również tym, którzy nie bądą mogli być na nich obecni fizycznie. Na stronie będzie można się zarejestrować, by przejść przez drzwi święte, a także by zostać wolontariuszami. Została uruchomiona również inna strona (www.vatimecum.com) z inicjatywy Papieskiej Rady, za której pośrednictwem pielgrzymi będą mogli uzyskać dostęp do usług związanych z wyżywieniem i noclegiem w Rzymie, po przystępnych cenach, i wiele innych informacji pomagających przeżywać jubileusz.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka Rzym Watykan drzwi święte miłosierdzie Boże strona internetowa Rok Miłosierdzia Jubileusz Miłosierdzia Bangui
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W