Komentarz do liturgii słowa

« » Styczeń 2023
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Inny Kalendarz

Środa 25 stycznia 2023

Głośmy Dobrą Nowinę

Jezus domaga się od swoich uczniów, a zatem także i od nas, dynamizmu apostolskiego wypływającego z entuzjazmu wiary. To naturalna kolej rzeczy. Stajemy się uczniami Chrystusa, poznajemy Go i każdego dnia coraz bardziej Go miłujemy, bardziej ufamy Jego słowom i staramy się naśladować Jezusa w codziennym życiu. Jezus chce również, abyśmy głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu na wszelkie możliwe sposoby.

Dobra Nowina jaką na świat przyniósł Jezus Chrystus, Syn Boży, jest wartością uniwersalną, skierowaną do wszystkich i dla wszystkich konieczna do życia. Głośmy Ewangelię najpierw własnym życiem, a następnie także poprzez słowo zachęty i pouczenia. Bierność wobec wezwania do apostolstwa jest równoznaczna z brakiem miłości bliźniego. Jak można pozostać obojętnym wobec sytuacji, w której inni ludzie są daleko od Boga, a tym samym skazują się na wieczne potępienie.

Apostołowie zostali zapaleni tym niezwykłym ogniem Ducha Świętego, entuzjazmem dzielenia się miłością i Ewangelią ze wszystkimi wokoło. Podejmują wysiłek, stają w porę i nie w porę, w każdej sytuacji zaświadczają o miłości Bożej wobec każdego z nas. Wejdźmy w ich ślady. Dzielmy się naszą wiarą z innymi ludźmi. W imię miłości ukazujmy im, że Bóg pragnie naszego zbawienia i bezwarunkowo kocha każdego z nas. Dzielmy się z innymi tą największą radością naszego życia jaką jest Bóg.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.