Człowiek z misją – czyli propozycja tylko dla odważnych entuzjastów

Nie boisz się wyzwań i od zawsze marzyłeś o wyjeździe w dalekie kraje? A może wyjazd na misje? Oto 10 propozycji , dzięki którym można spełnić swoje marzenie o byciu misjonarzem. Wakacje to dobry czas, żeby się z nimi zapoznać.

1. Międzynarodowy Wolontariat „Domy Serca”

To organizacja pozarządowa, mająca placówki w blisko 30 krajach świata. Współpracujący z nią wolontariusze mają 18-35 lat. Pracują na misjach od 14 do 24 miesięcy. Wśród najbiedniejszych – w slumsach i dzielnicach biedy, ucząc się prostego stylu życia i pomagają miejscowej ludności. Ich praca oparta jest na trzech filarach: współczuciu, wspólnocie, modlitwie. Aby zostać wolontariuszem należy przejść kilkuetapową formację, która trwa ok. 6 miesięcy i kończy się okresem przygotowawczym.

Więcej: domyserca.pl

2. Oblacki Wolontariat Misyjny „NINIWA”

„NINIWA”, działająca przy Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, w swojej działalności skupia się przede wszystkim na krajach wschodu: Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie, ale jej wolontariusze działają też w Arktyce, na Syberii i Madagaskarze. Okres wolontariatu trwa najczęściej od 2 tygodni do 6 miesięcy.

Więcej: niniwa.pl

3. Salezjański Międzynarodowy Wolontariat „Don Bosco”

Wolontariusze pracują na misjach z dziećmi i młodzieżą na placówkach salezjańskich w okresie od 3 miesięcy do 1 roku. Po powrocie zadaniem wolontariuszy jest opowiadanie innym o przeżytych misjach. Przygotowanie do wyjazdu trwa ok. 1 roku.

Więcej: misjesalezjanie.pl/wolontariat

4. Salwatoriański Wolontariat Misyjny „Salvator”

Właśnie z tym wolontariatem związana była Helena Kmieć, młoda misjonarka zamordowana w Boliwii w 2017 r.

Przed wyjazdem, wolontariusze przechodzą całoroczną formację duchową, biorą udział w warsztatach i szkoleniach. Jak zaznaczają, ważnym elementem przygotowania jest także misja tu i teraz, poprzez zaangażowanie w pomoc w instytucjach edukacyjnych, hospicjach, szpitalach, parafiach i innych ośrodkach.

Więcej: wms.sds.pl/wolontariat

5. Świeccy Misjonarze Kombonianie „ŚMK”

Wolontariusze należą do licznej rodziny, w której skład wchodzą ojcowie, bracia, siostry zakonne oraz właśnie świeccy. Wyjeżdżają na misje w duchu służby „najbiedniejszym i najbardziej opuszczonym”, w myśl przesłania założyciela kombonianów – św. Daniela Comboniego. Formacja odbywa się w formie cyklicznych spotkań w Krakowie.

Więcej: kombonianie.pl/kombonianie/swieccy-kombonianie

6. Werbistowski Wolontariat Misyjny „Apollos”

Temu wolontariatowi patronuje jeden ze współpracowników św. Pawła. Obecnie na misjach pracuje ok. 30 osób w ramach tego wolontariatu.

Tak w swoich wspomnieniach pisze jedna z wolontariuszek: „Radość najmłodszych na widok kolorowych różańców misyjnych, przywiezionych im z Kielc, z Polski – obrazków, naklejek, zabawek, przyborów szkolnych, dla nas BEZCENNA”.

Więcej: www.wolontariat.werbisci.pl

7. Wincentyński Wolontariat Misyjny „Misevi”

Stowarzyszenie „Misevi Polska” jest częścią międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Wolontariusze działają na Madagaskarze, w Beninie i w Ukrainie. Już przed wyjazdem na misje można działać w ramach wolontariatu, wspierając animację misyjną i różnorodne projekty w Polsce.

Więcej: misevi.pl/wolontariat

8. Wolontariat Misyjny Instytutu Prymasa Wyszyńskiego „Jeevodaya”

Sekretariat Misyjny Jeevodaya wywodzi się z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Został powołany do organizowania pomocy na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach. Jedną z najbardziej znanych przedstawicielek tego wolontariatu jest lekarka Helena Pyz.

Więcej: www.jeevodaya.org/pl/sekretariat-misyjny/kim-jestesmy

9. Wolontariat misyjny „Leczymy z Misją”

O sobie piszą: „Jesteśmy organizacją pozarządową, której celem jest podniesienie jakości opieki medycznej w placówkach ochrony zdrowia w krajach południa. Od 2015 organizujemy szkolenia i dostarczamy sprzęt do placówek medycznych”.

Więcej: leczymyzmisja.pl/volunteer

10. Wolontariat Syberyjski

To projekt, do którego podjęcia zachęca Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Kandydaci biorą udział w 10-miesięcznym przygotowaniu prowadzonym przez Pallotyński Wolontariat Misyjny „Salvatti”. Celem wolontariatu jest nie tylko niesienie pomocy ubogim mieszkańcom Syberii, ale także umocnienie polskości wśród ludzi, którzy często mają tam polskie korzenie.

Więcej: wschod.misje.pl/wolontariusze-syberyjscy-rozeslani

Jeśli już się zdecydowałeś, ale wciąż jeszcze nie wiesz, co wybrać, to wejdź na stronę misje.pl – tam znajdziesz precyzyjne, aktualne informacje na temat różnych propozycji wyjazdów misyjnych.

Family News Service

« 1 »

reklama

reklama

reklama