Nieludzki atak na synagogę. Papież ubolewa

„Wszyscy jesteśmy zranieni tym nieludzkim aktem przemocy” – stwierdził Papież Franciszek potępiając krwawy zamach na synagogę, który miał miejsce w Pittsburghu w Stanach Zjednoczonych.

W ataku zginęło 11 osób, a sześć zostało rannych, w tym czterech policjantów.

Ojciec Święty wyraził swą bliskość z mieszkańcami miasta, dotkniętego aktem terroru, a przede wszystkim ze wspólnotą żydowską, która najbardziej ucierpiała w wyniku ataku na synagogę. Franciszek mówił o tym po modlitwie „Anioł Pański” w Watykanie.

- Niech Najwyższy Pan przyjmie zmarłych w swym pokoju, pocieszy rodziny i wspiera rannych. W rzeczywistości wszyscy jesteśmy zranieni tym nieludzkim aktem przemocy – mówił Ojciec Święty. – Niech Pan pomoże nam ugasić zarzewia nienawiści, które rozwijają się w naszych społeczeństwach, umacniając poczucie człowieczeństwa, szacunku dla życia, wartości moralnych i obywatelskich oraz świętą bojaźń przed Bogiem, który jest Miłością i Ojcem wszystkich.

46-letni Amerykanin Robert Bowers wtargnął do synagogi w Pittsburghu i uzbrojony w strzelbę i kilka pistoletów otworzył ogień do zgromadzonych. Zabił 11 osób, a sześć ranił, w tym czterech policjantów.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao