Papież zaczął pracować, w niedzielę Anioł Pański z okna kliniki Gemelli

Papież Franciszek zaczął pracować i odprawił Mszę św., w której uczestniczyły opiekujące się nim osoby. Watykan zapowiedział, że w niedzielę odmówi południową modlitwę Anioł Pański z okna swego pokoju szpitalnego, który znajduje się na dziesiątym piętrze kliniki Gemelli.

Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego poinformował, że Ojciec Święty miał spokojny dzień, z normalnym przebiegiem klinicznym. Nadal regularnie się odżywia i kontynuuje wdrożone leczenie. Nie ma już gorączki.

„Papież spacerował po korytarzu i wznowił pracę, przeplatając ją czytaniem dokumentów. Po południu odprawił Mszę w kaplicy prywatnego apartamentu, w której uczestniczyły osoby opiekujące się nim w szpitalu” – podkreśla Matteo Bruni. Dodaje, że „Ojciec Święty dziękuje za liczne wyrazy sympatii i bliskości, które codziennie otrzymuje i prosi o dalszą modlitwę”.

Tymczasem do Papieża napływają życzenia od dzieci hospitalizowanych na oddziale onkologii kliniki Gemelli. Towarzyszą im wykonane przez małych pacjentów kolorowe rysunki.

„Dowiedzieliśmy się, że nie czujesz się najlepiej i znajdujesz się w naszym szpitalu” – tymi słowami zaczyna się jeden z dziecięcych listów, które Franciszek mógł przeczytać.  „Nawet jeśli nie możemy się spotkać – piszą mali pacjenci – to mocno cię ściskamy i życzymy żebyś szybko wyzdrowiał”. 

Klinika Gemelli postanowiła upublicznić na swym koncie na Twitterze część życzeń. Na jednym z rysunków mała Giulia trzyma Papieża za rękę i w prostych słowach zapewnia: „Kochany Papieżu Franciszku poczuj moją modlitwę, ja czułam twoją, kiedy byłam chora”. 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao