Jasna Góra: coraz więcej pielgrzymek rowerowych

Pielgrzymowanie na dwóch kółkach to wciąż coraz popularniejsza forma rekolekcji w drodze. Niemal każdego dnia na Jasną Górę przybywają kolejne grupy rowerowe.

Do Częstochowy dotarło już kilkanaście takich pielgrzymek, w tym ze Świnoujścia, która pokonała jedną z najdłuższych tras. Dziś dojechali cykliści z Tarnobrzega.

Wyjazdy rowerowe to nie wycieczki, ale naprawdę pielgrzymki – przekonują ich uczestnicy. „Pielgrzymka rowerowa od pielgrzymki pieszej różni się tym, że na pieszej wszystko dzieje się w marszu, a na rowerowej większość rzeczy dzieje się na postoju. Ona ma bardziej taki kontemplacyjny charakter, bo człowiek, siłą rzeczy jest sam ze sobą, większość trasy odbywa się w ciszy”.

Na rowerze jest na pewno szybciej, ale czy łatwiej?

Jak przystało na pielgrzymkę każda ma swoje hasło i intencje. Rowerzyści z Tarnobrzega sięgali po słowa papieża Franciszka. Mówi ks. Michał Wrona, przewodnik: „Jesteśmy czasami chrześcijanami, ale takimi na pół gwizdka, nie chcemy tak naprawdę przyjąć Chrystusa i Ewangelii do końca”.

Na rowerach pielgrzymują i starsi i dzieci. W grupie szczecińskiej najstarszy uczestnik miał 80 lat, a najmłodszy 8. Wszyscy przekonują, że naprawdę warto.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama