W 51. rocznicę śmierci ks. Dolindo Ruotolo na Jasnej Górze odbędzie się wieczór czuwania i modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego, znanego przede wszystkim dzięki jego modlitwie „Jezu, Ty się tym zajmij!”
Zabrzmi także koncert muzyki skomponowanej przez niego. Dziś mija 51. rocznica śmierci ks. Ruotolo.
Spotkanie ma charakter otwarty. Jak podkreślają jego inicjatorzy, będzie to czas dziękczynienia za tego „wybrańca Maryi” i prośby o szybką jego beatyfikację i kanonizację.
Choć podejrzewany o herezję, poddawany badaniom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach, na 19 lat odsunięty od ołtarza, pozostał wierny miłości do Jezusa Eucharystycznego i Kościoła. Wtedy też muzyką służył Bogu. Ksiądz Dolindo uczył śpiewu gregoriańskiego i znał się na nutach. Jako organista komponował msze i kantaty.
O godz. 18.00 w Kaplicy Matki Bożej rozpocznie się adoracja Jezusa Eucharystycznego, którego wielkim czcicielem był ks. Ruotolo, o 18.30 odprawiona zostanie Msza św. Podczas Eucharystii zabrzmią utwory liturgiczne, które pochodzą ze zbiorów muzycznych tego włoskiego kapłana.
Następnie w Bazylice odbędzie się koncert muzyki skomponowanej przez ks. Ruotolo w wykonaniu solistów i Jasnogórskiego Chóru Chłopięco - Męskiego Pueri Claromontani pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej. Przy organach zasiądzie Marcin Lauzer, organista jasnogórski. Jasnogórscy artyści pod opieką paulina, o. Nikodema Kilnara wykonają cykl mszalny Missa Solenne Pastorale F-dur oraz Pieśni do Matki Bożej i Chrystusa Króla.
Ks. Dolindo Ruotolo urodził się 6 X 1882 r. w Neapolu. Po święceniach kapłańskich w 1905 r. pracował m.in. w seminarium duchownym. Kilkakrotnie stawał przed Świętym Oficjum, podejrzewany m.in. o poglądy modernistyczne. Był zawieszany w obowiązkach kapłańskich. Dopiero w 1937 r. ostatecznie wrócił do posługi kapłańskiej w Neapolu. Zmarł 19 listopada 1970 r. Pozostawił po sobie 33 tomy komentarzy biblijnych, liczne dzieła teologiczne, mistyczne i ascetyczne, tomy listów i zapisków autobiograficznych. Ojciec Dolindo jest znany z modlitwy, jaka dzisiaj rozpowszechniona jest na całym świecie: „Jezu, Ty się tym zajmij!”. W 1997 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.