Kard. Hummes: nadzieje indian amazońskich związane ze spotkaniem z Papieżem

To bez wątpienia historyczne wydarzenie, o głębokim znaczeniu i bardzo obiecujące dla całej Amazonii – tak o wizycie Papieża w Puetro Maldonado mówił kard. Claudio Hummes.

Przewodniczący Panamazońskiej Sieci Kościołów (Repam) podkreślił, że papieska wizyta wiąże się doskonale z przygotowaniami do przyszłego Synodu Biskupów poświęconego Amazonii, jaki odbędzie się w 2019 r.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego brazylijski hierarcha mówił także o oczekiwaniach mieszkańców dżungli amazońskiej na przyjazd Franciszka.

„W czasie spotkań, jakie Repam odbył z ludnością tubylczą słyszeliśmy ich prośby, aby Kościół katolicki ich nie opuszczał i aby był jeszcze bardziej obecny poprzez swoich kapłanów misjonarzy w ich codziennym życiu. Mówili także, że ufają Kościołowi. (...) Narzekali jednak, że obecność misjonarzy jest mniejsza, niż kiedyś. Cieszyli się także z faktu, że Kościół broni i popiera ich prawa, walczy o ich godność, kulturę, prawo do nauki, ochrony zdrowia. Przede wszystkim jednak potrzebują misjonarzy, którzy będą wśród nich oraz obrony ich praw, szczególnie prawa do ziemi. Tak więc, na spotkanie z Papieżem przyjdą ze swoimi oczekiwaniami i pragnieniami. Będzie to dla nich na pewno wyjątkowe doświadczenie – spotkać Ojca Świętego. Będą głęboko wdzięczni Papieżowi i radośni z faktu, że go widzieli z nadzieją, że ta wizyta na ziemi amazońskiej będzie błogosławieństwem Boga i umocnieniem dla wszystkich tych ludów” – powiedział kard. Hummes.

pp/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama